Гривня відступає: що буде з курсом долара до кінця року

З початком осені на фінансовому і валютному ринках країни можуть відбутися істотні зміни

Гривня відступає: що буде з курсом долара до кінця року
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Експерти розповіли, що буде з курсом валют до кінця року. Після тривалої стабільності долар почав дорожчати. За два дні американська валюта виросла на 7 копійок, але курс європейської не змінився.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на Факти.

Станом на 30 серпня, Національний банк України встановив офіційні курси на рівні 25,23 грн за долар і 27,94 грн за євро. Набагато зросла в ціні американська валюта і на готівковому ринку. Готівкові долари банки купують в середньому по 25,07 грн, а продають — по 25,29 грн. Середній курс покупки готівкового євро становить 27,63 грн, продажу — 28,02 грн.

“Найближчим часом гривня продовжить зберігати стабільність і раніше буде триматися у коридорі 25,0−25,2 долара за гривню”, — повідомив керівник відділу аналітики компанії Forex Club Андрій Шевчишин.

Експерти відзначають, що останнім часом спостерігаються передумови до зростання курсу долара.

«За минулий тиждень курс долара до гривні помірно зріс у всіх сегментах валютного ринку на 0,2−0,8%, — розповів старший аналітик компанії «Альпарі» Вадим Иосуб. — Так, з минулої п’ятниці офіційний курс долара США, встановлений НБУ, піднявся з 25,04 грн до 25,23 грн ( 0,8%).

На думку аналітика, на найближчий тиждень очікується незначне зростання курсу долара до гривні.

Однак багато експертів вважають, що з початком осені на фінансовому і валютному ринках країни можуть відбутися істотні зміни.

«Гривня з початку 2019 року активно зміцнюється, — відзначає аналітик Інвестиційної групи УНІВЕР» Михайло Федоров. — Останній Новий рік курс гривні зустрів на позначці 27,5 грн за долар. А до теперішнього моменту за один долар дають вже 25,2 грн. Національна валюта зросла в ціні навіть незважаючи на те, що в основній своїй масі валюти країн, що розвиваються, в останні місяці дешевшали. Але який би не був зріст, він не може йти нескінченно без відкатів і пауз. І, ймовірно, восени процес зміцнення гривні зробить паузу.

За прогнозами фахівців, мова не йде про те, що гривня буде падати в ціні. Мова йде про те, що зростання гривні загальмуватися і її курс буде в діапазоні, в рамках якого допустимо зниження курсу до рівня 26,5 грн за долар.

Нагадаємо, Національний банк України знизив офіційний курс національної валюти по відношенню до долара на 30 серпня до 25,232299 грн/$1 порівняно з 25,221856 грн/$1 на 29 серпня 2019г.

Джерело: Народна Правда