“Темні конячки” у Кабміні: що відомо про нових міністрів Гончарука

До Кабінету міністрів Олексія Гончарука увійшло багато нових облич – політичні новачки і не тільки

”Темні конячки” у Кабміні: що відомо про нових міністрів Гончарука
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

До Кабінету міністрів Олексія Гончарука увійшло багато нових облич – політичні новачки і не тільки. Деякі з них знайомі широкій громадськості, водночас, інші поки що є просто “темними конячками” для українців.

OBOZREVATEL пропонує Вам ознайомитися з деякими фактами біографії новопризначених міністрів, передає НАРОДНА ПРАВДА.

Loading...

Оксана Коляда стала новим главою Міністерства у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України.

На фронті про неї знають не з чуток, оскільки вона часто з’являлася в зоні бойових дій на Донбасі, особисто спілкувалася з бійцями і всіма силами намагалася поліпшити умови їхнього перебування в гарячих зонах.

“Перше, що вона зробила – це перенесла прес-центр штабу тоді ще АТО з Крама – в прифронтову (яку нах*р “при”? Саме фронтову) Авдіївку. Ближче до реальності. Друге – якимось дивом там, в декількох кімнатах дитячого садка, з’явився нормальний інет. Третє – прес-центр став приймати у себе групи журналістів, яким тепер можна було по-швидкому зробити первинний монтаж і переслати матеріали в студії, і для цього не потрібно було тягтися аж в Констаху (Константинівку. – Ред.). Фронтові репортери були в захваті”, – писав про нового міністра блогер Мартін Брест.

Полковник Збройних Сил Оксана Коляда з березня по травень 2017 року було заступником командувача АТО з позивним “Скай”. Вона заснувала перші в Україні курси по акредитації військових журналістів, за це її роботу високо оцінили експерти НАТО і ОБСЄ.

 

“Темні конячки” у Кабміні: що відомо про нових міністрів Гончарука
Оксана Коляда

Олексій Оржель очолив Міністерство енергетики та екології. Тепер два відомства об’єднали в одне і доручили його політичному новачкові. Таким чином в руках Оржеля відтепер опинився весь енергетичний сектор країни, а це понад 200 державних підприємств.

Чим він відомий? Оржель часто давав коментарі про “зелені” тарифи, енергоефективності та ринку електроенергії, оскільки є експертом в цій галузі.

У свій час він озвучив резонансну ідею про те, що українську енергосистему потрібно об’єднати з мережами європейський країн і ліквідувати монополії на ринку.

“Конкуренція на ринку електроенергії з’явиться лише за умови зміни структури власності. Головними передумовами для успішної реформи в наших реаліях є посилення антимонопольних вимог до учасників ринку генерації, створення можливостей для відкриття імпорту, будівництва нової генерації і систем акумулювання”, – заявляв він.

Відомо, що Оржель довгий час працював в Національному регуляторі в сфері енергетики, пізніше – у приватному секторі. Крім того, він голова Української асоціації відновлюваної енергетики. Був 16 номером партії “Слуга народу” і став депутатом Верховної Ради.

 

“Темні конячки” у Кабміні: що відомо про нових міністрів Гончарука
Олексій Оржель

Найбільше галасу наробило призначення нового міністра охорони здоров’я. Зоряна Скалецька (раніше носила прізвище Черненко) ще до затвердження на посаді потрапила в центр уваги ЗМІ. Все через скандальне листування в парламенті засновника приватної клініки “Борис”, депутата від “Слуги народу” і знайомого президента Михайла Радуцького.

У день голосування за уряд журналісти зняли переписку на телефоні Радуцького у Верховній Раді, де він обговорював претендентів на посаду керівника МОЗ. Він назвав Скалецьку “своєю людиною ” і в дуже неценцузрній формі заперечив, що Уляна Супрун залишиться в МОЗ.

“Мій чоловік Зоряна Черненко” – написав Радуцький. У відповідь він отримав: “А то всі п#здять, що Супрун”. “Х*й їм в ж*пу!” – відреагував нардеп.

Пізніше Радуцький виправдався за переписку з другом: “Він запитав у такому тоні, я в такому тоні відповів, але я розумію, що треба стримуватися. Я сьогодні бачу особистого у мене вже нічого не залишилося. Ще одне хочу додати, що як до людини, до пані Супрун завжди ставився з дуже великою повагою. І це взагалі, якщо ви почитаєте зміст листування, то не про Супрун йде мова. Ви пам’ятаєте, там питання і була відповідь. Про Черненко: так це дійсно наша кандидатура, яку ми будемо висувати. Тому тут ніякого, знаєте, чогось такого немає. Це мається на увазі, що мене звинувачують в тому, що я лобіюю Супрун, а я кажу ні, мій чоловік – це пані Черненко”.

Скалецька є головним експертом медичної групи реанімаційного пакету реформ, експертом Центру підтримки реформ при Кабміні. Також вона очолює комісію з питань реформування системи охорони здоров’я Громадської ради при Міністерстві охорони здоров’я України.

 

“Темні конячки” у Кабміні: що відомо про нових міністрів Гончарука
Зоряна Скалецька

Багатьох не здивувало призначення главою Міністерства інфраструктури Владислава Криклія. В останні тижні він активно коментував законопроекти, що готуються у президента Володимира Зеленського, зокрема про відстрочку штрафів для “євробляхерів”.

Зокрема Криклій назвав дурницею ідею свого попередника Володимира Омеляна про запуск Hyperloop в Україні: “Hyperloop – це очевидна дурниця. Щоб це зрозуміти, достатньо приїхати на центральний залізничний вокзал в Києві і подивитися на непрацюючий чотири роки ескалатор”. Він підкреслив, що вирішення цієї проблеми навіть не є реформою.

Криклій – кандидат економічних наук, раніше був радником глави МВС з питань впровадження інформаційних технологій і начальником Головного сервісного центру МВС України. До початку роботи в МВС працював в інвестиційно-банківській сфері, а також в компанії “Tickets.ua”, що займається автоматизацією процесів електронної оплати платежів.

 

“Темні конячки” у Кабміні: що відомо про нових міністрів Гончарука
Владислав Криклій

Тимофій Милованов став новим міністром економрозвитку і торгівлі. Він є керівником Київської школи економіки. Найбільше його ім’я в ЗМІ пов’язували з тим, що він організував школу ЗеДепутата у Трускавці.

Він також викладав у Пенсильванському університеті, Університеті Бонна, Університеті штату Пенсільванія і Університеті Піттсбурга. Проводив дослідження в області теорії ігор, теорії контрактів та інституційного дизайну. У 2014 і 2015 роках Forbes Ukraine включав Милованова в рейтинг кращих українських економістів – Top Economic Thinkers.

Також він – співзасновник аналітичної платформи VoxUkraine. Її основною метою є діяльність, спрямована на розвиток економічної дискусії і надання якісної аналітики економічних і інших найважливіших процесів в Україні.

 

“Темні конячки” у Кабміні: що відомо про нових міністрів Гончарука
Тимофій Милованов

Нагадаємо, о 10-ій годині у четвер, 29 серпня, розпочалося перше засідання Верховної Ради IX скликання. Відкрив засідання спікер Верховної Ради України VIII скликання Андрій Парубій.

Верховна Рада нового скликання обрала спікером представника президентської партії “Слуги народу” Дмитра Разумкова. За нього проголосували 382 депутати.

Додамо, підготовчою групою з організації першого засідання новообраної Верховної Ради затверджено керівників, заступників і секретарів 23 комітетів, чиї кандидатури буде винесено на затвердження сесійною залою.

Джерело: Народна Правда
загрузка...