У Зеленського відкрили подробиці тривалої розмови з Макроном

Президент Франції раніше виступав категорично проти посилення санкцій проти Москви

У Зеленського відкрили подробиці тривалої розмови з Макроном
Автор Романова Марі в Новини/Політична правда

В Офісі президента розкрили подробиці телефонної розмови між Володимиром Зеленським і главою Французької Республіки Еммануелем Макроном.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, за інформацією Офісу бесіда тривала півтори години.

Loading...

За цей час сторони обговорили результати скандального саміту «G7», який відбувся 24-26 серпня в Біарріце (Франція).

Володимир Зеленський привітав позицію учасників саміту, які висловилися про неможливість повернення Росії в умовах війни на Донбасі, а також російської окупації Криму.

При цьому, як відзначають в Офісі президента, Зеленський висловив стурбованість у зв’язку з недавнім обговоренням президентами Франції і США намірів запросити Росію на наступний саміт «Сімки» в США в 2020 році.

Сторони також обговорили ситуацію на Донбасі, а Еммануель Макрон підтвердив намір провести зустріч в нормандському форматі найближчим часом.

Як відомо, країни G7, на щастя, не досягли консенсусу з приводу повернення Росії в G8. При цьому Еммануель Макрон заявляв, що країна-організатор саміту має право запрошувати на нього гостей, в тому числі лідерів країн, що не входять в G7.

Більше того, напередодні Еммануель Макрон назвав Росію “глибоко європейською країною. Він також припустив, що “Європа зникне”, якщо не зможе переосмислити свою стратегію щодо Росії.

Як відомо, президент Франції виступає категорично проти посилення санкцій проти Москви.

Після коментарів Еммануеля Макрона про Росію скандальну заяву зробив міністр закордонних справ Франції Жан-Ів Ле Дріан:

“Існують географічні, історичні та культурні дані, якими дуже часто нехтують. Росія розташована в Європі”, – заявив міністр на щорічній конференції послів Франції.

Жан-Ів Ле Дріан також коментував ситуацію в Україні. “Щодо України існує небувале вікно можливостей, воно виникло з українським президентом, який прагне до миру і в якого є необхідна політична опора для того, щоб приймати складні політичні рішення”, – цитує його Euractiv.

Правда, раніше Макрон заявляв, що повернення Росії до «Групи семи» без врегулювання ситуації в Україні буде «стратегічною помилкою» і підкреслить «слабкість» організації.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...