Зеленський пропонує забрати у Авакова Нацгвардію

Глава держави почав окреслювати "червоні лінії"

Зеленський пропонує забрати у Авакова Нацгвардію
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Президент України Володимир Зеленський подав до Верховної Ради законопроект, яким пропонує вивести Національну гвардію з підпорядкування МВС і зробити окремим силовим відомством у президентській вертикалі.
Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це йдеться в поданому президентом законопроекті 1007, який розміщено на сайті парламенту.

Зміни до низки законів, що стосуються Нацгвардії, які запропоновані в цьому законопроекті, роблять Національну гвардію окремим силовим відомством, підпорядковим тільки президенту. Передбачається, що безпосереднє керівництво Нацгвардією буде здійснювати її командувач, а президент – “направляти діяльність”.

Loading...

“Командувач Національної гвардії України призначається на посаду і звільняється з посади президентом України”, – йдеться в законопроекті, будь-який контроль за цим призначенням з боку уряду або парламенту не передбачено.

Велика частина пропонованих в законопроекті поправок прибирає з законодавства будь-який зв’язок Нацгвардії з МВС.

Нагадаємо, о 10-ій годині у четвер, 29 серпня, розпочалося перше засідання Верховної Ради IX скликання. Відкрив засідання спікер Верховної Ради України VIII скликання Андрій Парубій.

Верховна Рада нового скликання обрала спікером представника президентської партії “Слуги народу” Дмитра Разумкова. За нього проголосували 382 депутати.

Відзначимо, що 29 серпня Верховна Рада України проголосувала за новий Кабінет Міністрів України. Новий прем’єр-міністр Олексій Гончарук оголосив імена кандидатів, які претендують на портфелі в Кабінеті міністрів України.

До слова, прем’єр-міністр України  Олексій Гончарук заявив, що рішення залишити на посаді міністра внутрішніх справ Арсена Авакова було одним із найскладніших, однак очільнику МВС “окреслили червоні лінії”, за які не можна переступати.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...