Зеленський призначив нового очільника “Укроборонпрома”

Павло Букін звільнений

Зеленський призначив нового очільника “Укроборонпрома”
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Згідно з указом президента України Володимира Зеленського, генеральним директором державного концерну Укроборонпром став Айварас Абромавічус.

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомляється на сайті глави держави.

Loading...

“Призначити Абромавічуса Айвараса генеральним директором Державного концерну Укроборонпром”, – йдеться в тексті указу.

Перед цим президент України іншим указом звільнив Павла Букіна з посади голови Укроборонпрому.

Зазначимо, 12 червня Зеленський своїм указом призначив Абромавічуса членом наглядової ради Укроборонпрому.

Айварас Абромавічус є литовським та українським бізнесменом, співвласником і одним з керівників шведської інвесткомпанії East Capital. Колишній міністр економічного розвитку і торгівлі.

В український політикум Айварас Абромавічус увірвався в 2014 році. Він стартував із посади міністра економічного розвитку і торгівлі України. Литовець був членом уряду Арсенія Яценюка, призначеного на посаду в грудні 2014 року. У вітчизняних ЗМІ його називали одним із членів “спецназу реформ” – команди закордонних реформаторів, які зайняли важливі державні посади в Україні.

Записати в актив Абромавічуса на посаді міністра можна запуск системи електронних публічних закупівель ProZorro. Систему визнали однією з найкращих у світі, вважають найефективнішою у своїй галузі. Також він займався реформами Державних підприємств, наприклад, оновив процес призначення директорів. Саме це посприяло тому, що у Нафтогазу з’явилася нова рада директорів. Завдяки роботі Абромавічуса, Україна змогла ратифікувати угоду про вільну торгівлю з ЄС, уклала угоду про вільну торгівлю з Канадою.

Нагадаємо, раніше Абромавічус заявляв, що на посаду гендиректора Укроборонпрому відібрали сім кандидатів.

“Генерального директора Укроборонпрому Павла Букіна потрібно міняти, тому що він недостатньо ефективний. І, як практика показує, пов’язаний якимись старими зобов’язаннями”, – зазначив він.

Джерело: Народна Правда