Медики довели, що оптимістичне світосприйняття продовжує людині життя

Оптимізм - запорука здорової старості

Медики довели, що оптимістичне світосприйняття продовжує людині життя
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

Американські вчені довели, що посмішка насправді подовжує людське життя.

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на видання «Proceedings of the National Academy of Sciences», вчені виявили зв’язок між оптимізмом і зниженням ризику загострення хронічних хвороб у літніх людей.

Новітні дослідження доводять, що оптимістичний підхід до життя впливає  на його тривалість. Оптимісти частіше долають вікову планку 85 років, ніж песимісти.

Вчені враховували різні фактори, що впливають на здоров’я людини, такі як екологічний, гормональний, психологічний, дієтичний. Крім цього, всі учасники дослідження пройшли перевірку на оптимізм – жінки у 2004 і чоловіки у 1986 році.

Автори статті – фахівці з Гарвардського і Бостонського університетів – скористалися цими даними, щоб визначити, яким чином оптимізм впливає на тривалість життя і здатність людини дожити до глибокої старості.

В результаті проведеної роботи з’ясувалося, що тривалість життя оптимістів в середньому на 11-15 відсотків вище, чому у тих, хто налаштований песимістично. Шанси чоловіків, з оптимізмом дивляться в майбутнє, дожити до 85-річного віку в 1,7 раз вище, ніж у песимістів. У жінок аналогічний показник становить 1,5 відсотка. Ці висновки зроблені з урахуванням таких даних, як загальний стан здоров’я випробовуваних і їх психологічні проблеми, якщо такі присутні – наприклад, наявність клінічної депресії.

У ході дослідження з’ясувалося, що тривалість життя жінок, які продемонстрували найвищий рівень оптимізму, виявилася на 14,9 відсотків вище, ніж у найзапекліших песимісток. У чоловіків аналогічний показник склав 10,9 відсотка.

Автори статті пояснюють, що на оптимістичний або песимістичний підхід до життя впливає і генетика. Але головним чином, стверджують вони, цей підхід формується за рахунок соціальних чинників, які піддаються змінам.

“Ми прийшли до висновку, що оптимізм може служити важливим соціально-психологічним джерелом для забезпечення здорової старості”, – підкреслюють автори статті.

Нагадаємо, раніше НАРОДНА ПРАВДА повідомляла, що американські кардіологи з Університету штату Вірджинія в ході досліджень дійшли до висновку, що вітамін D не тільки покращує стан кісток скелета, але і істотно покращує здоров’я серця, судин, а також підтримує функцію легенів, пов’язану з подачею кисню в м’язи.

Джерело: Народна Правда