Від кору померла маленька дитина: подробиці трагедії

З початку спалаху кір вже забрав життя 40 людей

Від кору померла маленька дитина: подробиці трагедії
Автор Романова Марі в Новини/Правда про здоров'я

В Україні від кору помер 5-річний хлопчик, який не був вакцинований, оскільки були протипоказання.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомляє Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України.

Loading...

Відомо, що спочатку в родині загиблого хлопчика захворіа його старший брат. Дитина також не була вакцинована,  але при цьому жодних протипоказань не було.

У Центрі громадського здоров’я нагадали про критичну необхідність формувати колективний імунітет на рівні не менше 95%, щоб захищати тих, хто не може отримати щеплення через супутні стани.

Там також відзначили, що з початку спалаху кір вже забрав життя 40 людей, всього в Україні цим захворюванням перехворіли понад 115 000 чоловік.

Як повідомлялося раніше, в Києві спостерігається найбільший спалах кору за всі роки незалежності України, тільки за шість місяців 2019 року захворіли понад 5 тисяч осіб. У 2015 році в Києві на кір захворіло 5 осіб. У 2016 році — 3, у 2017 — 87, а за півроку 2019 — понад 5000. Зараз у Києві в комунальних медичних установах є понад 57 тисяч доз вакцини для профілактики кору, краснухи та паротиту.

Кір і краснуха мають схожі симптоми — підвищення температури і поява плямистих висипань на шкірі, лікарі розповіли, як розрізнити ці два гострих інфекційних захворювання.

Колишня виконувач обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун відповіла на найбільш поширені питання, які стосуються вакцини КПК (кір, паротит (свинка), краснуха). В Україні використовуються вакцини ” Priorix (GlaxoSmithKline Biologicals S. A., Бельгія) і MMR II (Merck & Co., Inc., США). В Україні роблять щеплення від кору двічі: у 12 місяців та в 6 років. Якщо дитина пропустила першу або другу дозу вакцини КПК за графіком, потрібно надолужити пропущені щеплення.

Джерело: Народна Правда