Зеленський вже вирішив реформувати НАЗК: що відомо на цей момент

Безліч змін пропонується внести до закону про запобігання корупції.

Зеленський вже вирішив реформувати НАЗК: що відомо на цей момент
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Голова держави Володимир Зеленський збирається кардинально змінити роботу Національного агентства з питань запобіганню корупції (НАЗК). Форма управління НАЗК буде змінена з колегіальної на одноосібну.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це говориться в президентському законопроекті (№1029) про внесення змін в деякі законодавчі акти щодо забезпечення ефективності інституціонального механізму запобігання корупції.

Loading...

Також президент України має намір змусити співробітників Офісу президента подавати податкові декларації.

Безліч змін пропонується внести в закон про запобігання корупції.

У документі сказано, що дія закону про запобігання корупції хочуть поширити на посади в Офісі президента України, яких призначає і звільняє голова держави, а також на посади патронатної служби і на помічників суддів.

При цьому з переліку будуть виключені громадські активісти-антикорупціонери, е-для декларування яких раніше вже було скасовано рішенням Конституційного суду.

Відповідно до законопроекту, декларації керівника Офісу президента, його першого заступника і заступника підлягатимуть обов’язковій повній перевірці НАЗК як посадових осіб, які займають відповідальне або особливо відповідальне становище.

Керувати діяльністю Національного агентства з запобіганню корупції замість п’яти членів буде голова, який призначається і звільнений Кабінетом міністрів (ст. 5 закону про запобігання корупції).

Таким чином, форма управління НАЗК буде змінена з колегіальної на одноосібну.

Главу НАЗК, згідно із законопроектом, будуть призначати на 4 роки. Один і той ж людина не зможе обіймати дану посаду двічі поспіль. Однією з підстав для звільнення буде висновок комісії про неефективність його роботи.

У законопроекті вказано порядок проведення конкурсу на посаду голови Нацагентства.

Законопроектом передбачено створення уповноважених підрозділів щодо запобігання та виявлення корупції в Офісі президента України, апараті Верховної Ради україни, секретаріаті Кабміну, апаратах РНБО, Рахункової палати, Верховного суду, Вищого антикорупційного суду, Конституційного суду, Національного банку, апаратах та територіальних органах міністерств, на державних підприємствах, в місцевих радах, адміністраціях та інших державних установ (ст. 131).

Також майбутні кандидати в нардепи на позачергових, проміжних, повторних виборах зобов’язані будуть подавати декларації, зараз це законом не передбачено.

Закон набуде чинності на наступний день після публікації.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський вніс законопроект, яким пропонує зменшити складу Верховної Ради з 450 до 300 народних депутатів, скасувати мажоритарку і ввести чисто пропорційну систему на виборах.

Джерело: Народна Правда