Психолог розповіла, як запобігти осінній депресії: корисні поради

Для нервової системи восени надзвичайно корисними будуть маленькі і регулярні задоволення

Психолог розповіла, як запобігти осінній депресії: корисні поради
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

Осінь – відмінний час, щоб навчитися отримувати задоволення від простих речей. Це не тільки підніме настрій, але і позбавить від сезонної депресії. Психолог Олена Рихальська розповіла, що таке осіння депресія  і  як її попередити.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про причини виникнення осінньої депресії вона розповіла в ефірі ObozTV.

Loading...

Психолог дала кілька практичних порад, які допоможуть впоратися з хандрою.

Психолог попередила, що якщо раніше осіння депресія починалася у вересні, то зараз у зв’язку зі зміною погодних умов вона “змістилася” на жовтень.

Вона пояснила, що депресивний стан у цей період багато в чому обумовлений об’єктивними причинами: нестачею вітаміну D, сірістю, фізіологічною перебудовою організму.

“З точки зору психології є один дуже хороший секрет. Наша нервова система реагує на маленькі задоволення так само, як і на великі.Наприклад, ви з’їли улюблену цукерку чи вам подарували машину. Начебто – абсолютно незрівнянні речі. Але мозок все сприймає набагато простіше. Йде подача імпульсу задоволення, незалежно від масштабності”, – розповіла Рихальська.

За її словами, “годувати” свою нервову систему маленькими задоволеннями (і не тільки гастрономічними!) потрібно регулярно.

Також психолог порадила “насичувати” світ довкола себе яскравими фарбами.

“Велика помилка – надягати щось сіреньке, чорне, зручне. Нічого подібного. Навпаки, необхідно одягатися в яскраві кольори – помаранчевий, жовтий. Парасолька має бути яскравою. Навіть білизна має бути з якимись покемонами, квіточками, смішними малюнками…” – запропонувала вона.

Крім того, наголосила Рихальська, восени вкрай небажано приймати глобальні рішення: змінювати роботу, місце проживання, розлучатися з партнером.

“Це все потрібно залишити на потім. На кінець осені – як мінімум”, – порекомендувала фахівець.

“Якщо у вас є можливість, добре в жовтні їхати в теплі країни. Коли добре відпочинеш, наберешся енорфінов, того ж вітаміну D… то і осінньої депресії не буде”, – додала вона.

Рихальська зазначила, що якщо період поганого настрою триває довше 2-3 днів і людина не “перемикається”, то перша форма стресу переходить в другу, впоратися з якою вже набагато складніше.

Нагадаємо, експерти в області медицини і психології стверджують, що спека з великою ймовірністю може спровокувати в людини прояви нетипової агресивної поведінки і виникнення фобій. Це відбувається через прискорену стомлюваність головного мозку під дією спеки, що згодом позначається не тільки на психофізичному стані, але і на якості сну, концентрації уваги і апетиті.

Джерело: Народна Правда