Медики пояснили, чому люди з негативними емоціями частіше хворіють

Вплив психологічних факторів на виникнення та перебіг соматичних (тілесних) захворювань вивчає психосоматика

Медики пояснили, чому люди з негативними емоціями частіше хворіють
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

Фахівці давно висували гіпотезу, що негативні емоції є джерелом серйозних захворювань. Нещодавно ж їм вдалося довести, що гнів, сум, тривога, страх, образа і апатія є першою причиною виникнення не тільки серцево-судинних захворювань, але і проблем з суглобами і зубами.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це пише showdream.org.

Loading...

Так було встановлено, що люди, які страждають однаковими захворюваннями, мають подібні риси характеру, психічний стан і висловлюють однакову реакцію на певні події.

  1. Почуття гніву має, в першу чергу, негативний вплив на серце. Кількість адреналіну, яке виділяється в момент «спалаху» цієї емоції може послужити причиною підвищеного тиску, прискореного дихання і болі в серці.
  2. Смуток або туга уповільнює роботу легенів, а тому може виникати відчуття задухи. Також ця емоція стає «магнітом» для інфекційних захворювань. Люди, які довгий час знаходяться в такому стані, схильні до ризику виникнення депресії.
  3. Тривога тисне на шлунок. З’являється диспепсія, що може привести до серйозних патологій органу.
  4. Почуття страху пригнічує не тільки загальний стан, але і має сильний вплив на репродуктивну систему і часто стає причиною запалення статевих органів, зниження лібідо і навіть безпліддя.
  5. Нерішучість і боязнь майбутнього може привести до проблем із зубами.
  6. Образа має, в першу чергу, негативний вплив на зовнішній стан. Починає псуватися шкіра, з’являються акне. Також доведено, що тривале перебування в такому стані стає причиною виникнення раку.
  7. Апатія є причиною хвороб суглобів. Якщо не усунути причину негативної емоції, то може розвинутися артрит.

Щоб захистити свій організм від небажаних захворювань, важливо стежити не тільки за своїм фізичним, а й за внутрішнім станом.

Психологи відзначають, що на кожну негативну емоцію доводиться позитивна, яка дозволяє позбавити від поганих впливів на організм. Потрібно знаходити сили прощати, відпускати образи, виявляти більше терплячості і почуття подяки. Рекомендується завести активне захоплення, яке допомагало б позбавлятися від негативних емоцій і покращувало якість життя.

Зазначимо, що психологи, які вивчають причини виникнення захворювань, розповіли про зв’язок між емоційним станом людини і зовнішніми їх проявами. За словами лікарів,  більшість захворювань можуть мати психосоматичну природу і  викликатися певними метафізичними причинами.

Джерело: Народна Правда
загрузка...