Коли знімуть недоторканність з президента: названо дату

Проголосують навіть депутати ОПЗЖ, адже це зняття недоторканності ні з них, а з кого-то другого

Коли знімуть недоторканність з президента: названо дату
Автор Романова Марі в Новини/Політична правда

Представник президента у Верховній Раді, перший віце-спікер Руслан Стефанчук розповів, коли народні депутати розглянуть питання зняття недоторканності з президента – процедура, яка надасть можливість притягати до відповідальності главу держави.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на РБК-Україна, це питання буде внесено на наступному пленарному тижні.

Loading...

“По-перше, це питання ми вносимо на наступний тиждень – один з перших законів. Це закон про імунітет. Це процедура, яка дає можливість притягати до відповідальності президента України”, – заявив Стефанчук.

При цьому голова фракції “Слуга народу” Давид Арахамія впевнений, що в парламенті знайдеться достатня кількість голосів, які проголосують за зняття імунітету з президента України – зняття недоторканності з президента.

“Це окремий законопроект, ми за нього так само одностайно проголосуємо. Я думаю, навіть ОПЗЖ проголосує. Адже це зняття недоторканності не з них, а з когось іншого і вони будуть дружно говорити “за”, – заявив Арахамія.

Як повідомлялося раніше, 3 вересня Верховна Рада проголосувала за зняття депутатської недоторканності. «За» проголосували 373 народних депутата. Документ передбачає внесення змін до ст. 80 Конституції України. Зокрема, депутати скасовують норму, за якою народні депутати не можуть бути притягнуті до кримінальної відповідальності, затримані чи заарештовані без згоди на те Верховної Ради.

Одночасно з цим інша норма статті, за якою народні депутати не будуть юридично відповідати за результати голосування або висловлювання у парламенті та його органах (виняток: образа і наклеп), продовжить діяти.

Як голосували за законопроект №7203:

  • «Слуга народу» — 252 за;
  • «Опозиційна платформа — За життя» — 27 не голосували;
  • «Європейська солідарність» — 25 за, 3 утрималися;
  • «Батьківщина» — 23 за;
  • «За майбутнє» — 22 за;
  • «Голос» — 19 за
  • Позафракційні — 33 “за”, 1 не голосував

Зміни повинні вступити в силу з 1 січня 2020 року.

Джерело: Народна Правда
загрузка...