Змінився формат обміну полоненими між Росією та Україною

Обмін досі не відбувся через юридичні підстави

Змінився формат обміну полоненими між Росією та Україною
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

У процесі обміну військовополоненими між Україною та Росією з’явився важливий юридичний нюанс.

Loading...

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на росЗМІ, полонені українські моряки після обміну не отримають оригінали матеріалів справ проти них.

Згідно з новим планом обміну утримуваними особами між РФ та Україною, їх відрядять на Батьківщину не з оригыналами матеріалыв розслідування за заведеними справами, а із засвідченими нотаріусом копіями. Це дасть змогу продовжити розслідування і заочно засудити їх.

Обмін утримуваними особами між Україною та РФ поки не відбувся через те, що сторони не змогли домовитися про юридичні підстави звільнення та передання людей.

Формат обміну збільшили до 35 осіб із кожної сторони. Водночас Росія та Україна під час обміну в’язнями можуть використовувати нову схему роботи з кримінальними справами.

Спочатку затриманих російськими силовиками українських моряків планували просто відрядити на батьківщину з матеріалами розслідувань. Однак після консультацій зі слідчими ФСБ і прокурорами у схему передання моряків вирішили внести зміни – вони можуть покинути “Лефортово” не зі своєю справою, а з її завіреною нотаріусом копією. Пов’язано це з тим, що в Україні вважають кримінальне переслідування моряків незаконним і вимагають їх звільнення без всяких причин і умов.

Отже, після скерування моряків на Батьківщину ФСБ збереже оригінали їхніх справ, адвокатів обвинувачених ознайомлять із матеріалами, після чого передадуть на затвердження в Генпрокуратуру, а потім до суду, який розгляне справу заочно.

“Згідно з Кримінальним процесуальним кодексом такий суд можливий, якщо обвинувачених не видали країні, яка здійснює їх кримінальне переслідування”, – ідеться в повідомленні ЗМІ.

За даними журналістів, вирок, який набув чинності, у РФ можуть використовувати як доказ законності переслідування моряків, які після звільнення можуть звернутися зі скаргами на дії Москви до Європейського суду із прав людини.

Нагадаємо, раніше НАРОДНА ПРАВДА повідомляла, що обмін полоненими між Україною і Росією відкладається.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...