Зняття недоторканності: що зміниться для народних депутатів

Депутатів не можна буде посадити за їхні висловлювання, лише за кримінал

Зняття недоторканності: що зміниться для народних депутатів
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

У вівторок, 3 вересня, відбулася історична подія – Верховна Рада ухвалила зняття депутатської недоторканості – за що ж саме проголосували народні обранці.

Про це розповідає НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на 24 канал.

Loading...

По-суті, депутатська недоторканність – це гарантія того, що депутата не притягуватимуть до кримінальної, адміністративної чи іншої відповідальності без згоди на це парламенту. Цю норму було встановлено для ефективної роботи депутатів, та щоб ніхто не заважав їм реалізовувати свої права та обов’язки.

Завдяки недоторканності народні обранці були захищені від можливого тиску з боку виконавчої і судової гілок влади – вона захищала від немотивованих кримінальних переслідувань.

Сьогоднішнім голосуванням депутати зі ст.80 Конституції виключили положення про те, що народні депутати не можуть бути без згоди Верховної Ради притягнені до кримінальної відповідальності, затримані чи заарештовані, а також про те, що їм гарантується депутатська недоторканність.

Згідно із нововведеннями, депутатів не можна буде посадити за їхні висловлювання, лише за кримінал. Народні депутати не нестимуть юридичної відповідальності за результати голосування або висловлювання в парламенті та його органах, за винятком відповідальності за образу чи наклеп.

Нагадаємо, “за” скасування депутатської недоторканості проголосували 373 народних депутата. Зміни повинні набрати чинності з 1 січня 2020 року. Відзначимо, в залі Верховної Ради були присутні тільки 404 депутата.

Як голосували фракції:

«Слуга народу» – 252 за;
«Опозиційна платформа – За життя» – 27 не голосували;
«Європейська солідарність» – 25 за, 3 утрималися;
“Батьківщина” – 23 за;
«За майбутнє» – 22 за;
«Голос» – 19 за;
Позафракційні – 33 за, 1 не голосував.

Джерело: Народна Правда
загрузка...