«Троянський кінь» Зеленського: що не так із законом про скасування депутатської недоторканності

3 вересня ВР проголосувала за зняття депутатської недоторканності, «за» проголосували 373 народних депутата

«Троянський кінь» Зеленського: що не так із законом про скасування депутатської недоторканності
Автор Романова Марі в Новини/Політична правда

Законопроект про скасування депутатської недоторканності можуть використовувати як важіль для тиску на парламентаріїв.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це йдеться в матеріалі “Української правди“.

Loading...

Автор статті наводить слова глави громадянської мережі ОПОРА Ольги Айвазовської, на думку якої, “Зеленський вирішив рубати Гордіїв вузол сокирою, а не вирішити проблему, зберігаючи баланс”.

Ольга Айвазовська зазначила, що європейські практики передбачають переважно обмежений імунітет, а не його повну відсутність. Приміром, додає вона, парламентарій може бути затриманий на місці злочину або протягом наступного дня після його вчинення без дозволу парламенту, але щоб його прослуховувати, здійснювати слідчі дії, вручати підозру про вчинення злочину в рамках кримінального провадження, потрібно звертатися до парламенту.

“Уявіть, що через демократичний інститут виборів приходить до влади партія, яка не має жодного  інтересу просувати верховенство права, поважати меншість. “Червоні папочки” будуть лежати на кожного для тримання на короткому повідкуКраще мати зашкварених, але слухняних депутатів, ніж самодостатніх політиків, які дійсно представляють весь народ, а не обслуговують інтереси третіх сторін”, – говорить експерт.

У статті також зазначається, що про загрози демократії, які несе зняття депутатської недоторканності, йдеться у висновках Венеціанської комісії. В документі, зокрема, підкреслюється, “повна відміна недоторканності може представляти загрозу для незалежності функціонування парламенту”.

Окремо автор матеріалу перераховує позитивні моменти, які несе скасування депутатської недоторканності:

  • Це повинно допомогти притягнути до відповідальності діючих народних депутатів, які мають гріхи перед законом,
  • Може стати певним запобіжником для депутатів майбутніх скликань, які йдуть в Раду з метою збагачення або інших корупційних мотивів.

Як повідомлялося раніше, 3 вересня Верховна Рада проголосувала за зняття депутатської недоторканності. «За» проголосували 373 народних депутата. Документ передбачає внесення змін до ст. 80 Конституції України. Зокрема, депутати скасовують норму, за якою народні депутати не можуть бути притягнуті до кримінальної відповідальності, затримані чи заарештовані без згоди на те Верховної Ради. Одночасно з цим інша норма статті, за якою народні депутати не будуть юридично відповідати за результати голосування або висловлювання у парламенті та його органах (виняток: образа і наклеп), продовжить діяти.

Крім того, представник президента у Верховній Раді, перший віце-спікер Руслан Стефанчук розповів, що народні депутати розглянуть питання зняття недоторканності з президента – процедура, яка надасть можливість притягати до відповідальності главу держави.

Джерело: Народна Правда
загрузка...