НБУ знизив облікову ставку до 16,5% річних

НБУ прагне знизити інфляцію до 5%

НБУ знизив облікову ставку до 16,5% річних
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Національний банк України прийняв рішення з 6 вересня знизити облікову ставку до 16,5% з 17% річних. 

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на Офіційне Інтернет-представництво Національного банку України.

Loading...

“Національний банк продовжує цикл пом’якшення монетарної політики, оскільки очікує уповільнення інфляції до мети 5%”, – говориться в повідомленні.

Правління НБУ зазначило, що внутрішні політичні ризики для зниження інфляції до мети ослабли з початком роботи Верховної Ради нового скликання і формуванням нового уряду. На думку регулятора, це відкриває можливість для активізації переговорів з МВФ нову програму співпраці.

Водночас центробанк вказав на збереження як внутрішніх загроз для фінансової стабільності (судові процеси навколо націоналізації ПриватБанку), так і зовнішніх – припинення транзиту газу з Росії з початку 2020 року, посилення торгових воєн і турбулентності на фінринках в світі, ескалація військового конфлікту і нові торгові обмеження РФ.

Облікова ставка – еквівалент вартості грошей в економіці. За цією ставкою НБУ надає кошти комерційним банкам, а ті, в свою чергу, кредитують фізосіб і юросіб. Таким чином, облікова ставка впливає на вартість кредитних ресурсів.

Підвищення облікової ставки говорить про зростання рівня інфляції та падіння темпів економічного зростання в країні.

Нагадаємо, з початку року гривня показала найкращий результат серед світових валют, зміцнившись до американського долара на 9,1%. Серед найбільш міцних валют також виявилися російський рубль, який виріс до долара на 8,3%, єгипетський фунт – на 8% і тайський бат (4,9%).

При цьому, прогнози фінансових аналітиків досить оптимістичні – курс долара у вересні може стабілізуватися на рівні 25-25,8 грн/дол. У випадку ж, якщо інвестиційна активність з боку нерезидентів підвищиться, і український капітал почне повертатися в країну напередодні відкриття ринку землі, гривня може зміцнитися до 24,7-25,3 грн/дол., прогнозують аналітики.

А тим часом за прогнозами фінансових аналітиків восени гривня значно послабшає. Так, на думку аналітика Володимира Мазуренка, долар вже залишив рівень своєї стабілізації. Уже восени будемо бачити поступовий рух до нової психологічної позначки близько 25,5-26 грн/$”, – зазначив експерт.

Джерело: Народна Правда