Підозрюють у розкраданні 40 млн: в Укренерго проходять обшуки

В Укренерго проходять обшуки.

Підозрюють у розкраданні 40 млн: в Укренерго проходять обшуки
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

У Національній енергетичній компанії «Укренерго» проходять масштабні обшуки. Посадових осіб Укренерго підозрюють у розкраданні понад 40 мільйонів гривень.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на відомості офіційної сторінки Facebook Департаменту захисту економіки Національної поліції.

Наразі оперативні працівники Департаменту захисту економіки та слідчі Головного слідчого управління Національної поліції під керівництвом Генеральної прокуратури України проводять санкціоновані обшуки на території Києва, Харкова, Львова та Київської області в офісних приміщеннях підприємства. Також обшуки проводяться і за місцем проживання та перебування посадових осіб компанії та осіб, що можуть бути причетні до протиправної діяльності.

Згідно повідомлення, правоохоронцями була викрита схема привласнення посадовими особами Укренерго державних коштів.

В ході проведення досудових слідчих дій було встановлено та задокументовано незаконні та кримінально карані дії посадових осіб даної компанії під час проведення конкурсних торгів із придбання товарів, послуг для забезпечення діяльності юридичної особи.

Згідно попередні х підрахунків сума заподіяної шкоди становить понад 40 мільйонів гривень.

Нагадаємо, ГПУ проводить досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом організації злочинної схеми розкрадання державних коштів, зловживання владою або службовим становищем, службового підроблення тендерної документації службовими особами ДП «НЕК Укренерго» в особливо великих розмірах за співучасті зі службовими особами Національної комісії з регулювання ринку енергетики та комунальних послуг, а також рядом суб’єктів господарської діяльності, шляхом організації закупівель товарів, робіт та послуг у підконтрольних підприємств за значно завищеними цінами, за ознаками злочинів, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 364, ч. 2 ст. 366, ч. 3 ст. 212 КК України.

Додамо, Генеральна прокуратура проводить обшук у заступника міністра з питань тимчасово окупованих територій (МінТОТ) Юрія Гримчака.

 

Джерело: Народна Правда