Скандальна формула «Роттердам+»: суд дозволив затримати екс-главу НКРЕКП

Коли мова йде про міжнародний  розшук, питання про затримання і про арешт ставляться окремо

Скандальна формула «Роттердам+»: суд дозволив затримати екс-главу НКРЕКП
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Солом’янський суд Києва дозволив затримати колишнього голову Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) Дмитра Вовка у справі про «Роттердам+».

Як передає НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на «Інтерфакс-Україна», таку заяву зробив голова Національного антикорупційного бюро Артем Ситник.

«Суд дав дозвіл на його затримання», — повідомив Артем Ситник.

Він також пояснив, що оскільки за даними НАБУ, Дмитро Вовк знаходиться за кордоном, прийняте 5 вересня рішення суду необхідно для того, щоб почати процедуру міжнародного розшуку. Зазначимо, коли мова йде про міжнародний  розшук, питання про затримання і про арешт ставляться окремо.

ЗМІ нагадують, що 14 серпня топ-менеджера «ДТЕК» Бориса Лісового відпустили під заставу в 10 млн грн ($397 тис.). Всю суму за нього внесла компанія Ахметова.

Також відомо, що 8 серпня в НАБУ відкрили справу проти шести осіб про нанесення державі збитків на 18,87 млрд грн ($738 млн) через формулу «Роттердам ». Серед обвинувачених — колишнє керівництво НКРЭКУ і менеджери «ДТЕК» (компанії Ріната Ахметова). У «ДТЕК» заявляли, що введення формули ціноутворення на теплову електроенергію дозволило встановити прозорі правила роботи на оптовому ринку електроенергії, які раніше були відсутні».

НАРОДНА ПРАВДА повідомляла про те, що  в лютому детективи НАБУ провели обшук в приміщеннях НКРЕКП в зв’язку з можливими зловживаннями при ухваленні рішення про введення в дію так званої формули «Роттердам +».

Національне антикорупційне бюро підозрює членів НКРЕКПв злочинних домовленостях для затвердження формули розрахунку вугілля «Роттердам+», що призвело до зростання вартості електричної енергії та завдало шкоди її споживачам.

Раніше  глава НАБУ Артем Ситник назвав формулу ціни на вугілля «Роттердам +» незаконною. Т

Формула «Роттердам+» втратила свою актуальність після введення нового ринку електроенергії 1 липня 2019 року.

Джерело: Народна Правда