Українцям масово підсовують підроблені банкноти: як розпізнати фальшиві гривні

Підробляти дрібні купюри немає сенсу, тому традиційно страждають банкноти номіналом в 500 гривень

Українцям масово підсовують підроблені банкноти: як розпізнати фальшиві гривні
Автор Романова Марі в Новини/Соціальна правда

У серпні в Україні активізувалися фальшивомонетники. В основному підроблені банкноти збували в касах автозаправних станцій в Києві, Київської, Закарпатської, Волинської та Житомирської областей.

Loading...

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомляє Національний банк України.

З обігу вилучали фальшиві 500 гривень зразка 2006 року, які виготовили струменевим  друком з імітацією ультрафіолетового захисту.

При цьому, констатували в НБУ, в Україні за підсумками першого півріччя 2019 року знижується кількість підроблених банкнот національної валюти. Підробляти дрібні купюри немає сенсу, тому традиційно страждають банкноти чотирьох номіналів:

  • 500 гривень (50% від загальної кількості вилучених підробок),
  • 100 гривень (24%),
  • 200 гривень (14%),
  • 50 гривень (11%).

Як розпізнати фальшиві гривні

Справжність банкноти перевіряється так:

1. На дотик перевіряється банкнотний папір і рельєфність окремих зображень з лицьового боку банкноти, що забезпечується спеціальним видом друку.

2. Проти світла:

  • водяні знаки (багатотоновий водяний знак – зображення портрета, що повторює портрет, надрукований на лицьовому боці банкноти, та світлий елемент водяного знака – зображення цифрового позначення номіналу або графічного знака національної грошової одиниці України – гривні);
  • наскрізний елемент (суміщене зображення) – зображення, що виконані в одному місці з лицьового та зворотного боків банкноти і суміщаються або доповнюють одне одного при розгляданні проти світла;
  • повністю занурена в товщу паперу захисна стрічка, на якій за допомогою збільшувального скла можна побачити зображення у прямому та перевернутому вигляді цифрового позначення номіналу та елемент малого Державного Герба України.

3. При зміні кута нахилу банкноти:

  • зображення, що виконані оптично-змінними фарбами, які змінюють колір при розгляданні банкноти під різними кутами зору (на банкнотах середніх та високих номіналів зразка 2003-2007 років та банкноті номіналом 20 гривень зразка 2018 року) і мають кінетичний ефект (на банкнотах номіналом 100 гривень зразка 2014 року та 500 гривень зразка 2015 року);
  • “віконна” (частково введена в товщу паперу) полімерна захисна стрічка відповідного кольору (на банкнотах номіналом 100 гривень зразка 2014 року – темно-сірий, номіналом 500 гривень зразка 2015 року – коричневий), містить зображення номіналу банкноти та графічного знака гривні і має яскраво виражений кінетичний ефект (при зміні кута нахилу банкноти змінюється напрямок руху фонового зображення стрічки);
  • латентне зображення цифрового позначення номіналу, що видиме при розгляданні банкноти на рівні очей проти світла під гострим кутом (темні на світлому фоні при розгляданні банкноти з довгої сторони, світлі та темному фоні – з короткої сторони).

4. При збільшенні (у разі наявності збільшуваного скла) – наявність та якість надрукованих мікротекстів, наявність рельєфу фарби (портрет, знак для людей з послабленим зором тощо).

Нагадаємо, Укрпошта звинувачує Пенсійний фонд в обмані пенсіонерів. Зокрема, співробітники Пенсійного фонду свідоме обманюють, обіцяючи підвищення пенсій, якщо українці будуть отримувати гроші в банку, а не переходити у Укрпошту.

Джерело: Народна Правда
загрузка...