В Україні урочисто запустили роботу Антикорупційного суду: як все було

Найближчим часов до Антикорупційного суду передадуть справи НАБУ, включно з провадженнями проти Романа Насірова, Миколи Мартиненка і апеляцію мера Одеси Геннадія Труханова

В Україні урочисто запустили роботу Антикорупційного суду: як все було
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

У четвер, 5 вересня, в Києві після двох років на узгодження створення та організації роботи Антикорупційний суд розпочав свою роботу.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомляє ВВС-Україна.

Loading...

Створення суду, який би розглядав корупційні справи за участю топ-чиновників, було одною з основних вимог західних партнерів для надання фінансової допомоги країні. Верховна Рада схвалила закон про створення суду влітку 2018 року, навесні 2019 року завершився відбір суддів.

Робота суду розпочалась під урочисту промову президента Володимира Зеленського, також на заході були присутні голова ОПУ Андрій Богдан та інші чиновники вищої ланки.

Нагадаємо, що в травні на зборах “антикорупційних” суддів 5 вересня було визначено як дата початку роботи ВАКС. Інформація про початок його роботи повинна бути оприлюднена на веб-порталі “Судова влада” і в газеті “Голос України”.

Відзначимо, що створення Антикорупційного суду  було однією з головних вимог міжнародних партнерів України для подальшої співпраці.

Вищий антикорупційний суд – новостворена структура, яка фактично замкне ланку антикорупційних органів: Антикорупційне бюро розслідує, Антикорупційна прокуратура представляє обвинувачення, Антикорупційний суд розглядає справи та виносить вироки.

Створення суду зайняло чимало часу. Від реєстрації законопроєкт в грудні 2017 року до складення присяги суддями минуло півтора року. За 39 місць в Антикорупційному суді змагалося 343 кандидати. Крізь сито тестів, практичних завдань, співбесіди із Вищою кваліфікаційною комісією та міжнародними експертами пройшли 38 претендентів. 27 із них працюватимуть суддями Вищого антикорупційного суду, 11 – в Апеляційній палаті суду. Очолила суд Олена Танасевич, яка до того працювала в Печенізькому райсуді Харківської області.

Нагадаємо, 7 червня 2018 року Верховна Рада прийняла законопроект про антикорупційний суд. За його створення проголосували 315 депутатів.

Джерело: Народна Правда
загрузка...