Відправлять в “санаторій”: адвокат постраждалих по справі Зайцевої забила тривогу

2 вересня Олену Зайцеву етапували в Покровський виправний центр №79 в Дніпропетровській області відбувати 10-річний термін

Відправлять в “санаторій”: адвокат постраждалих по справі Зайцевої забила тривогу
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Харківський адвокат Лариса Матвєєва, що представляє інтереси сімей загиблих в смертельній аварії на Сумській, розповіла особливості застосування покарання щодо засуджених. За словами захисниці, Олена Зайцева відбуватиме покарання в ДУ “Покровський ВИПРАВНИЙ ЦЕНТР № 79” – виправному центрі в Дніпропетровській області, однак є певні невідповідності.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це Матвєєва написала на власній сторінці у Facebook.

Як відомо, винуватцям ДТП в Харкові Олені Зайцевій і Геннадію Дронову визначили місця відбування покарання.

Для Дронова  – це ДУ “Крюковська виправна КОЛОНІЯ № 29” – виправна колонія мінімального рівня безпеки з полегшеними умовами тримання для засуджених чоловіків в Полтавській області. Для Зайцевої  – це ДУ “Покровський ВИПРАВНИЙ ЦЕНТР № 79” -виправний центр в Дніпропетровській області.

Однак, за словами Матвєєвої, тут  є невідповідність – Зайцеву засуджено за тяжкий злочин, а місце відбування покарання визначено – як для осіб, які скоїли злочини невеликої та середньої тяжкості.

“Зайцева та Дронов були засуджені за ТЯЖКИЙ в розумінні ст. 12 КК України злочин (ч.3 ст. 286 ККУ) й кожному призначено покарання у виді 10 років позбавлення волі з позбавленням права керувати транспортними засобами на 3 роки”, – зауважила Матвєєва.

Як наголосила адвокат, між юридичними поняттями “обмеження волі” і “позбавлення волі” є суттєва різниця, яка полягає саме у способі утримання засудженого – покарання у вигляді “позбавлення волі”, до якого на 10 років засудили Олену Зайцеву, передбачає ізоляцію особи.

Відправлять в “санаторій”: адвокат постраждалих по справі Зайцевої забила тривогу

Матвєєва звернула увагу, що при визначенні місця, де буде “сидіти” Зайцева, повинні врахувати, що вона дівчина, засуджена вперше за злочин, який вважається вчиненим з необережності, ПРОТЕ засуджена саме до ПОЗБАВЛЕННЯ ВОЛІ (тобто ізоляції) на 10 років за тяжкий злочин.

“Чекаю від СІЗО офіційну відповідь. В разі підтвердження інформації будемо з’ясовувати, за якими критеріями і хто саме обирав для Зайцевої саме цю установу відбування покарання”, – резюмувала Матвєєва.

Нагадаємо, винуватицю смертельної ДТП у Харкові Олену Зайцеву відправили по етапу 2 вересня в Покровський виправний центр №79 в Дніпропетровській області відбувати 10-річний термін.

Джерело: Народна Правда