6 вересня в Україні: яке сьогодні свято

Іменини: Арсеній, Георгій, Кузьма, Максим, Петро

6 вересня в Україні: яке сьогодні свято
Автор Романова Марі в Новини/Соціальна правда

Сьогодні, 6 вересня, немає всесвітніх, міжнародних або важливих православних свят, але багато держав відзначають національні значущі дати.

НАРОДНА ПРАВДА зібрала цікаву інформацію про цей день.

Loading...

Приміром, сьогодні відзначається день об’єднання Болгарії – державне свято, яке відзначають в країні щорічно 6 вересня. Воно встановлено на честь приєднання Східної Румелії до Князівства Болгарія в 1885 році.

А у Вірменії святкують День міста Діліжан – місто, розташоване в області Тавуш. Воно знаходиться на річці Агстев і є відомим на весь світ гірськокліматичним та бальнеологічним курортом. Місто входить до числа головних рекреаційних ресурсів Вірменії. Майже зі всіх сторін місто оперізує Діліжанський заповідник — один з найбагатших в Закавказзі. Точна дата заснування Діліжана невідома. Згадки про нього зустрічаються в різних документах першої половини 19 століття, коли він став розвиватися як курорт. Сюди приїжджали люди, які страждають захворюваннями легенів.

Сьогодні стартує Ізмірський міжнародний ярмарок. Izmir International Fair є найбільшою і провідною виставковою подією в діловому житті Туреччини. Місто Ізмір вважається бізнес-столицею країни. Ярмарок веде свою історію з 1927 року. Спочатку він став  проводитися за указом Мустафи Кемаля Ататюрка, як Виставка їм. Дев’ятого Вересня (в честь Дня визволення Ізміра), з метою розширення товарообміну між галузями всередині країни, для відновлення порушеної багаторічною війною зовнішньої торгівлі і для залучення уваги іноземних покупців до турецьких товарів.

Крім того, 6 вересня Пакистан проводить День оборони, Свазіленд відзначає День незалежності, а Чилі – День національної єдності.

А в народі 6 вересня вшановується Євтихій Тихий. Головна прикмета цього дня: якщо на Євтихія йде дощ, то він обіцяє суху осінь і гарний врожай на наступний рік.

Нагадаємо, 5 вересня відзначали Міжнародний день благодійності, а у православних — День пам’яті святого Луппа Солунського.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...