Чого очікують українці від нового Кабміну: названі головні пріорітети

Новообраний Кабінет міністрів 29 серпня вже провів перше засідання

Чого очікують українці від нового Кабміну: названі головні пріорітети
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Українці очікують від нового прем’єр-міністра Олексія Гончарука та його команди дешевої комуналки, економічного зльоту та приватизації.

Про те, що з цього може збутися, йдеться в матеріалі “Обозреватель“, передає НАРОДНА ПРАВДА.

Loading...

Дешева комуналка

Напередодні президент України Володимир Зеленський заявляв: “Якщо моделі зменшення комуналки не буде, будемо прощатися з урядом”. При цьому він уточнив, що не так важливо, якими будуть тарифи, важливо, щоб частка комуналки в загальних витратах знизилася. Іншими словами, мова йде про зростання зарплат і пенсій.

Автор статті зазначає: “Зараз, враховуючи досить низькі ціни на газ на світовому ринку, … підвищення, як було раніше, вже не буде. А щоб частка комунальних платежів знижувалася, достатньо всього лише утримувати діючі тарифи”.

Зазначимо, Кабінет міністрів може впливати тільки на вартість газу. Оскільки інші комунальні тарифи затверджує Нацкомісія у сферах енергетики і комунальних послуг або місцева влада. Але і тут не все просто, адже від ціни на газ залежать тарифи на опалення і гарячу воду.

Молодь без досвіду та «нові» обличчя: цікаві факти про нових міністрів

Економічний зліт

Кабмін має намір за п’ять років досягти зростання економіки на 40%. Для цього, йдеться в статті, потрібно щорічно зростати мінімум на 7% ВВП. При тому, що більш реалістичне зростання, яке прогнозував і минулий Кабмін, і міжнародні агентства – близько 3% щорічно.

Яким чином “слуги народу” цього домагатимуться ще невідомо, але автор матеріалу підкреслює: “Виплата боргу щодо ВВП-варрантам залежить від того, як змінюється економіка країни. Так, якщо ВВП буде зростати більше ніж на 4%, то 40% від різниці між 4% і реальним зростанням повинні будуть віддавати на оплату варрантів”. (Варрант — це цінний папір, що дає власнику право купувати пропорційну кількість акцій за договірною ціною протягом певного проміжку часу, як правило, за більш низьу у порівнянні з поточною ринковою ціною).

Керуючий приватним інвестиційним фондом на фондовому ринку США Володимир Компанієць підрахував: за таких темпів приросту реального ВВП додаткові виплати за варрантами будуть щорічно складати перші 4 роки по 1% від ВВП, а на п’ятий рік 1,35% ВВП. А старший аналітик Concorde Capital Олександр Паращій зазначає: тільки в 2022-2026 роках уряд буде змушений заплатити близько 9 млрд доларів власникам варантів.

Новий Кабмін Гончарука: хто «керує» міністрами

Казино

Законопроект про легалізацію грального бізнесу розробляє особисто Олексій Гончарук. Однак, варто пам’ятати, що самостійно легалізувати гральний бізнес Кабмін не може. Відповідне рішення повинна прийняти Верховна Рада.

Приватизація

Гончарук заявляв про необхідність масштабної приватизації. В першу чергу, як анонсував прем’єр, необхідно продати державні банки (Ощадбанк, Приватбанк, Укрексімбанк, Укргазбанк).

Податкова реформа

Реформу поки тільки розробляють. Що хочуть змінити/ввести:

  • податок на виведений капітал;
  • скасування податку на прибуток;
  • податкова амністія;
  • пільговий податковий рік для нових підприємств.

Головні нововведення очікуються тільки в 2021 році. Але, щоб внести зміни, Кабінет міністрів повинен разом з ВР вивчити питання, підрахувати можливі наслідки, а тільки потім підготовлений законопроект може розглянути парламент.

Нагадаємо, 29 серпня Верховна Рада дев’ятого скликання зібралася на своє перше засідання. З цього часу Верховна Рада вже встигла проголосувати за зняття депутатської недоторканності. Цю ініціативу підтримали 373 народних депутата.

Напередодні, 4 вересня, стало відомо, що Голова Верховної Ради Дмитро Разумков вже підписав закон про скасування депутатської недоторканності з 2020 року.

Джерело: Народна Правда
загрузка...