Медики розповіли про небезпечні наслідки банальної депресії

Депресія може викликати 22 серйозних захворювання

Медики розповіли про небезпечні наслідки банальної депресії
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

Депресія може стати причиною понад двох десятків хвороб – великий депресивний розлад є генетичною причиною 22 різних захворювань.

Як пише НАРОДНА ПРАВДА, такого висновку дійшли науковці з Університету Південної Австралії та оприлюднили його на сайті університету.

В ході дослідження, експерти вивчили дані 337, 5 тисяч жителів, чиї дані зберігаються в британському біобанку.

За допомогою генетичного аналізу (MR-PheWAS-аналіз) вчені перевірили зв’язок між депресією і 925 захворюваннями.

У 22 випадках, цей зв’язок було встановлено.

Зокрема депресія може стати причиною:

ішемічної хвороби серця,
астми,
езофагіту,
гастроентериту,
розладів сечовидільної системи,
інфекції кишкової палички.

Дослідження довело, що саме депресія викликає хворобу, а не навпаки.

Наука визначає депресію як захворювання, при якому людина тривалий час (не менше двох тижнів) почувається пригнічено, втрачає інтерес до занять, які раніше приносили задоволення, а також не може робити повсякденні справи.

Для зменшення наслідків цього психологічного розладу, медики рекомендують приділити особливу увагу своєму раціону і в цілому вести здоровий спосіб життя.

Нагадаємо, раніше науковці встановили, що депресивний стан негативно позначається на процесах старіння мозку, значно прискорюючи їх. Про це заявили співробітники Єльського університету. Вони провели масштабне клінічне дослідження. Вчені просканували мозок добровольців. Це дало можливість зрозуміти, що синаптична щільність і кількість з’єднань в мозку людей, які страждають від депресії, набагато менше, ніж у здорових.

Нагадаємо також, болгарський психолог Бісера Борисова попередила, що депресія може бути одним з факторів, що спонукають людину до самогубства, але далеко не слід робити прямий зв’язок між депресією і суїцидом. Борисова пояснила, що депресія не є єдиною можливою причиною, чому людина може почати думати про закінчення життя.

Джерело: Народна Правда