Стало відомо, скільки ВІЛ-інфікованих українців живуть нормальним життям

У порівнянні з 2015 роком кількість виявлених ВІЛ-позитивних людей, які приймають АРТ, збільшилась майже вдвічі

Стало відомо, скільки ВІЛ-інфікованих українців живуть нормальним життям
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

Близько 95% ВІЛ-інфікованих в Україні приймають антиретровірусну терапію (АРТ) та мають невизначуваний рівень вірусного навантаження, а отже, можуть жити повноцінним життям.

Це – 101 483 осіб, повідомляє НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на прес-службу Центру громадського здоров’я.

Примітно, що у порівнянні з 2015 роком кількість виявлених ВІЛ-позитивних людей, які приймають АРТ, збільшилась майже вдвічі: з 60 до 107 тисяч. При цьому ще більший відсоток з них сягнув невизначуваного рівня вірусного навантаження.

Невизначуваний рівень вірусного навантаження — це стан ВІЛ-позитивної людини, при якому кількість вірусних часток у крові є нижчою за поріг чутливості тестів до вірусу — менше 40 РНК копій у 1 мілілітрі крові.

Світові дослідження довели, що невизначуваний рівень вірусного навантаження припиняє руйнацію імунної системи людини та зараження ВІЛ, адже кількість вірусу в крові інфікованої людини є недостатньою для передачі вірусу іншій людині. Якщо невизначуваний рівень зберігатиметься протягом півроку, від такої людини практично неможливо буде заразитися ВІЛ статевим шляхом.

Таких результатів можна досягнути лише за умови щоденного прийому АРТ. АРТ-препарати не здатні вилікувати ВІЛ та вивести вірус з організму, але вони ефективно контролюють ВІЛ – перешкоджають розмноженню вірусу.

Нагадаємо, американські вчені розробили антитіла, які вбивають до 99% штамів ВІЛ і здатні знищити інфекцію на ранній стадії. Авторами розробки стали Національні інститути охорони здоров’я США і фармацевтична компанія Sanofi. Зараз вчені намагаються побороти ВІЛ, використовуючи так звані широко нейтралізуючі антитіла, які здатні вбивати значну частину штамів вірусу і запобігати зараженню.

А тим часом росіяни з ВІЛ звинуватили владу РФ у тортурах та дискримінації. Спільнота людей, які живуть з ВІЛ, підготувала доповідь для 64-ї сесії Комітету ООН проти катувань. У документі повідомляється про відмову пацієнтам з ВІЛ в Росії в доступі до антиретровірусної терапії та тестування на імунний статус і вірусне навантаження.

Джерело: Народна Правда