Баканов пояснив, чому Україна погодилась обміняти Цемаха

За словами голови СБУ, Москва погрожувала припинити усі перемовини в разі невиконання хоча б однієї з її умов

Баканов пояснив, чому Україна погодилась обміняти Цемаха
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Російська Федерація погрожувала припинити перемовини про обмін полоненими в разі, якщо у списку на обмін з української сторони буде відсутній бойовик, підозрюваний в причетності до знищення малазійського Boeing Володимир Цемах.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на інтерв’ю посадовця “Інетфакс-Україні“.

Loading...

“Дивіться, позиція громадянина Олега Сенцова мені зрозуміла. Він – герой. І саме такі вчинки виховують патріотизм у наших дітей. Позиція держави Україна теж зрозуміла: найвищою цінністю є людина і ще раз людина. Підкреслюю, що Україна як держава, по-перше, демонструє всьому світу, що рятує своїх громадян за прикладом найсильніших демократій світу – США і Ізраїлю. Згадайте, як у подібних ситуаціях діє держава Ізраїль. У 2006 році за звільнення капрала Гілада Шаліта Ізраїль, не вагаючись, віддав 1035 бойовиків. Адже життя громадянина безцінна”, – заявив Баканов.

За його словами, відповідне рішення президента не було спонтанним, оскільки відсутність Цемаха в списку на обмін автоматично передбачала припинення переговорів з РФ, як, власне, і відсутність прямого авіакоридору.

“Затягувати процес обміну ми не мали морального права перед нашими громадянами. Правоохоронці провели всі необхідні процедури. Матеріали долучені до справи. Іншу інформацію я не маю розголошувати. Можу лише погодитися з думкою експертів, що вимога Москви включити Цемаха в списки – чергове підтвердження причетності РФ до знищення МН17”, – додав голова СБУ, резюмувавши, що поїдки голови однієї з парламентських фракцій Віктор Медведчук до процесу обміну залучений не був, а його поїздки в РФ були його PR-ініціативою.

Нагадаємо, раніше Сполучені Штати привітали обмін полоненими між Росією та Україною і закликали Москву звільнити решту українських в’язнів.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...