Чому Путін погодився на обмін полоненими: названо причину

Процес рухається саме тому, що у президента Зеленського є чесне і відкрите бажання припинити війну, - Єрмак

Чому Путін погодився на обмін полоненими: названо причину
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Президент Росії Володимир Путін погодився на обмін полоненими, який відбувся 7 вересня, адже бачить, що президент України Володимир Зеленський хоче “чесно і відкрито” закінчити війну на Донбасі.

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на Українську правду, таку думку висловив помічник глави держави Андрій Єрмак, який очолював робочу групу, що готувала обмін ув’язнених.

Loading...

“Я не був на переговорах, які були до цього. Але, якщо подивитися на те, що відбувається зараз, маю на увазі розведення в Станиці Луганській та інші кроки, то все це дає обережну надію, що процес рухається. І рухається саме тому, що у президента Зеленського є чесне і відкрите бажання припинити війну. Він має відверту й відкриту позицію. Моє особисте відчуття: раніше у політиків такої відкритості не було”, – повідомив чиновник.

За його словами, на початку переговорів йшлося лише про звільнення полонених українських моряків.

“Наскільки я знаю, дійсно розмова починалася з моряків, а вже потім вони домовилися, що до моряків додаємо й інших людей. Але вже 7 серпня було домовлено про 34 особи. Потім вдалося домовитися про 35”, – розповів Єрмак.

Помічник президента зазначив, що всі домовленості в рамках обміну відкриті.

“Ми відкриті, відверті й ми відкрито заявили, скільки осіб повинні відпустити з нашого боку, і скільки було відпущено з боку Росії. Тому ніяких інших домовленостей над столом, під столом – не існує”, – розповів він.

Нагадаємо, після проведеного між Україною і РФ обміну полонених російський омбудсмен Тетяна Москалькова запропонувала укласти міждержавну угоду, яка дозволила б припиняти кримінальне переслідування росіян і українців на паритетних засадах.

Нагадаємо також, Росія зажадала від України після обміну полоненими зняти блокаду з “ЛДНР” і відновити виплати пенсій.

Джерело: Народна Правда