Рада готує вкрай неприємний сюрприз українським курцям: що відомо

З початку наступного року вартість сигарет може зрости до 80-100 грн за пачку

Рада готує вкрай неприємний сюрприз українським курцям: що відомо
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Вартість сигарет після ухвалення законопроекту №1210 “Про внесення змін до Податкового кодексу України” від 30 серпня може зрости у 2,5-3 рази з початку 2020 року – документ передбачає  збільшення ставки акцизного податку на сигарети, що призведе до зростання цін у 2,5-3 рази – до 80-100 грн за пачку.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це “Інтерфакс-Україна” повідомила директор із зовнішніх зв’язків ПАТ “Філіп Морріс Україна” Наталія Бондаренко.

Loading...

“Зміни, передбачені законопроектом №1210, становлять високі ризики і для тютюнової галузі, і для держави. Законопроект пропонує підвищити ставку акцизного податку на сигарети у 2,5 разу, що призведе до зростання цін у 2,5-3 рази – до 80-100 грн за пачку сигарет. У результаті збільшення цінового розриву з країнами-сусідами та низька купівельна спроможність громадян можуть призвести до різкого зростання рівня контрабанди”, – зазначила вона в коментарі агентству “Інтерфакс-Україна”.

За оцінками “Філіп Морріс Україна”, обсяг нелегального ринку може сягнути 27 млрд сигарет, тобто близько 50% легального ринку тютюнових виробів.

” Ми вже спостерігали наслідки політики 30-40-відсоткового щорічного підвищення ставок акцизу за минулі чотири роки – зростання нелегального ринку всемеро за цей період. Тому вважаємо, що підвищення ставок акцизного податку не дасть змоги утримати легальний ринок на нинішньому рівні”, – зауважила Бондаренко.

Нагадаємо, раніше народні депутати від «Слуги народу» Ігор Фріс і Олександр Матусевич зареєстрували у Верховній Раді проект закону про зброю (№1222), який передбачає створення Єдиного державного реєстру цивільної зброї. Незважаючи на волю президента, який відхилив петицію про легалізацію зброї, нардепи з президентської фракції все одно внесли проект закону “Про зброю”.

Як відомо,  6 вересня  президент України Володимир Зеленський відхилив петицію про легалізацію зброї з огляду на велику кількість зброї, що знаходиться у незаконному обігу в державі.

Додамо, що президент Володимир Зеленський зареєстрував у Верховній Раді законопроект про “гонорари” за викриття хабарників – тих, хто здав хабарника заохочуватимуть преміями (10% від вкраденої/неефективно використаної суми).

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...