Українські хірурги провели унікальну операцію: що відомо

Операцію проводили одночасно 14 фахівців

Українські хірурги провели унікальну операцію: що відомо
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

У Вінниці хірурги провели дуже складну операцію – вагітній жінці на 57 хвилин довелося зупиняти серце, оскільки у неї відірвався тромб легеневої артерії.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомляє ТСН.

Українські лікарі оперували жінку, яка перебувала на 26 тижні вагітності. Пацієнтка, як і її дитина виявилися у критичній ситуації. Провести складну операцію було необхідно. Одночасно з цим ситуацію ускладнювала вагітність. Лікарі відразу зрозуміли, що жінку не можна транспортувати в столицю, фахівці з інституту Амосова особисто прибули у Вінницю.

Операцію проводили протягом шести годин, а робили її одночасно 14 фахівців. Щоб видалити тромб, жінці довелося зупиняти серце.

За словами директора інституту Амосова Василя Лазоришинця, серце “відключили” на 57 хвилин:

“У вагітної пацієнтки було зупинене серце. Складність полягала в тому, щоб зберегти дитину. Серце було зупинено 57 хвилин. Коли забрали тромби, запустили серце. На цей момент працював апарат штучного дихання”.

Операція пройшла успішно. Зараз вагітна жінка вже вдома і готується народити доньку.

Як повідомлялося раніше, Ковельські лікарі успішно провели унікальну операцію з пластики пошкодженої артерії з відновленням її прохідності. Пацієнту пошили пошкоджені нерви лівої руки та зберегли хворому функціональність організму.

Джерело: Народна Правда