Ніякий він не свідок: в Нідерландах продовжують обурюватись передачі Цемаха до РФ

Віддавши одного з підозрюваних Москві, Україна тим самим не стримала своєї обіцянки, - Пірі

Ніякий він не свідок: в Нідерландах продовжують обурюватись передачі Цемаха до РФ
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Статус Володимира Цемаха, фігуранта справи про катастрофу рейсу MH17, якого у рамках обміну полоненими Україна віддала РФ 7 вересня, змінили зі свідка на підозрюваного.

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на DW, про це заявила депутат Європарламенту від Нідерландів Каті Пірі.

Loading...

Вона розповіла, що міжнародна слідча група (JIT) і нідерландський прокурор поширили лист, в якому йшлося, що відповідно до недавньої інформації, отриманої цього літа, Цемаха розглядають в якості одного з підозрюваних.

Також Пірі заявила, що рішення України видати Володимира Цемаха Росії дуже болісно сприйняли у Нідерландах.

“Із міжнародної точки зору Україна має зобов’язання, що передбачають всебічне співробітництво в спробах знайти відповідальних за збитий літак MH17. І віддавши одного з підозрюваних Москві, Україна тим самим не стримала своєї обіцянки”, – наголосила Пірі.

Також вона зазначила, що зацікавленість Росії у Цемаху є свідченням причетності Москви до трагедії.

“Тепер немає практично ніяких шансів на те, що міжнародній слідчій групі JIT вдасться допитати Цемаха. Зрозуміло, ми можемо попросити Росію надати його для допиту. Але ми не настільки наївні”, – резюмувала євродепутат.

Нагадаємо, раніше помічник президента Володимира Зеленського Андрій Єрмак, який очолював робочу групу, яка займалася питаннями обміну полонених, пояснив, навіщо Україна віддала Росії ключового свідка у справі рейсу МН17 Володимира Цемаха.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...