Президент Чехії вимагає від України “автономії” для Закарпаття: що сталося

Президент Чехії під час зустрічі з делегацією русинів в Празі погодився виступити посередником між Києвом і закарпатськими русинами

Президент Чехії вимагає від України “автономії” для Закарпаття: що сталося
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Одіозний президент Чехії Мілош Земан, який відомий своєю проросійською позицією і скандальними заявами, зустрівся із членами так званої  “Всесвітньої Ради підкарпатських русинів” і обговорив із ними питання “великої автономії Закарпатської області в Україні”.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомляє  “Радіо Свобода“.

Loading...

Земан прийняв в Празькому Граді делегацію з семи осіб, які, за їхніми словами, “представляють інтереси русинів, які домагаються автономії в складі України”.

До делегації увійшли лідери організації, яка скаржиться на утиски русинів в Україні. Деякі з них також відомі тісними контактами з Росією.

Так, Земану поскаржилися, що “українська влада досі не визнає, не поважає нашу мову і нашу культуру”. У відповідь він пообіцяв, що “про їхні проблеми говоритиме з українським президентом Володимиром Зеленським”. 

Прессекретар президента Земана Іржі Овчачек прокоментував підсумки зустрічі: “Пан президент підкреслив, що повністю підтримує територіальну цілісність України. Його слова – лише констатація змісту Мінських домовленостей. Зміна централізації, яку вони припускають, – цілком і повністю внутрішня справа України. В цей процес пан президент ні в якому разі не буде втручатися”.

Нагадаємо, раніше на засіданні Євроради президент Чехії Мілош Земан запропонував обговорити можливість зняття антиросійських санкційЗеман із задоволенням відзначив, що чеський прем’єр Андрій Бабиш також виступив проти санкцій проти РФ, а також закликав уряд до більшої активності з цього питання.

Джерело: Народна Правда
загрузка...