Росія досі не виконала рішення морського трибуналу ООН: що відомо

РФ має ще віддати захоплені українські кораблі

Росія досі не виконала рішення морського трибуналу ООН: що відомо
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Рішення Міжнародного трибуналу з морського права у справі захоплених РФ українських моряків не виконано, поки Росія не поверне Україні військові кораблі.

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на Крим.Реалії, про це заявив радник секретаря Ради національної безпеки та оборони України Борис Бабін.

“Згідно з рішенням, що було схвалено Міжнародним трибуналом з морського права, у цій справі Російська Федерація має беззаперечно віддати кораблі, а також їхні екіпажі. І саме в такому порядку. Саме видача кораблів є основною вимогою трибуналу. Ми не розглядаємо питання прав людини, ми розглядаємо питання порушення судноплавства. Тому поки Російська Федерація не передасть Україні кораблі, то вона не виконала наказ, який встановив суд”, – пояснив Бабін.

Він додав, що Україна та РФ мають досягти домовленості щодо передачі кораблів. При цьому, суд зобов’язав обидві сторони утримуватися від будь-яких кроків до ескалації, а Україна має співпрацювати з Росією з питань виконання вимог трибуналу.

“Таким чином Україна має запропонувати Росії, або отримати від неї пропозиції, що стосуються шляхів і форм передачі кораблів. Якщо Росія ухиляється від цього, то вона порушує морське право”, – резюмував Бабін.

Проте, за його словами, він не має інформації про такі переговори або “вони не були в публічному доступі”.

Нагадаємо, 25 травня Міжнародний трибунал ООН з морського права в Гамбурзі наказав Росії звільнити 24 захоплених в листопаді минулого року в Керченській протоці моряків та повернути три українських кораблі.

Джерело: Народна Правда