Суд вирішив, що роботу британського парламенту зупинили незаконно

Згідно з рішенням суду, блокування роботи парламенту було незаконним і не має сили

Суд вирішив, що роботу британського парламенту зупинили незаконно
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

Вищий цивільний суд Шотландії вважає незаконним прохання прем’єр-міністра Великої Британії Бориса Джонсона до королеви Єлизаветі II тимчасово заблокувати роботу парламенту для вирішення ситуації з виходом країни з Євросоюзу.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на ВВС.

Згідно з рішенням суду, блокування роботи парламенту було незаконним і не має сили.

«Суд винесе постанову про те, що порада прем’єра королеві і пізніше блокування були незаконними і, отже, не мають сили і ефекту», – йдеться в рішенні суду.

Група з трьох суддів винесла рішення на користь міжпартійної групи депутатів, які оскаржували рішення прем’єра. На їхню думку, прем’єр намагався не дати їм ухвалити закони, які могли б перешкодити Джонсону провести Brexit без угоди з Європейським союзом.

Таким чином, це рішення скасовує попереднє рішення суду, в якому йшлося, що на минулому тижні Джонсон діяв у рамках закону.

Нагадаємо, 6 вересня Палата лордів парламенту Великої Британії підтримала законопроект, який забороняє уряду проводити Brexit без угоди з Євросоюзом 31 жовтня.

Нагадаємо також, 9 вересня Британський парламент в черговий раз відмовив Джонсону у Brexit без відповідної угоди, проваливши голосування за дострокові вибори.

Крім того, Палата громад парламенту Великобританії відмовилася підтримувати пропозицію прем’єр-міністра Бориса Джонсона, який хотів провести позачергові вибори 15 жовтня.

Джерело: Народна Правда