Місія МВФ у Києві: що вже відомо

Перший транш Україна може отримати до січня

Місія МВФ у Києві: що вже відомо
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

В Україну на чолі з Роном ван Роденом прибула Місія Міжнародного валютного фонду. Місія пробуде в нашій країні до 24 вересня, протягом цього часу будуть проведені переговори щодо нової трьох-чотирирічної програми співпраці.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомив прем’єр-міністр Олексій Гончарук.

Нагадаємо, напередодні Олексій Гончарук повідомив, що метою переговорів з місією є отримання staff agreement (рекомендації раді директорів) для відкриття нової програми співробітництва для України до кінця року.

За прогнозами Національного банку України, угоду про нову програму розширеного фінансування з Міжнародним валютним фондом на термін 3-4 роки обсягом 5-10 млрд доларів може бути досягнуто до кінця цього року. Перший транш за цією програмою ($2 млрд.) Україна можливо отримає до січня.

4 вересня стало відомо, що Україна виплатила борги перед Міжнародним валютним фондом (МВФ) за програмою stand-by, розпочатою в 2014 році. За даними Національного банку України, фінальні платежі склали $156 млн у доларовому еквіваленті.

Україна замість незавершеної програми stand-by 2014-го в 2015 році уклала з МВФ програму розширеного фінансування EFF, яка також до завершення в грудні 2018 року була замінена на нинішню програму stand-by.

Джерело: Народна Правда