Рада зобов’язала ФОПів переходити на касові апарати: кого це торкнеться

Для фізосіб-підприємців з оборотом до 1 мільйона гривень встановлюється річний перехідний період до 2021 року

Рада зобов’язала ФОПів переходити на касові апарати: кого це торкнеться
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

На своєму засіданні у вівторок, 10 вересня, Верховна Рада ухвалила пакет законів, які зобов’язують підприємців використовувати касові апарати (РРО).

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на AIN.ua.

При цьому, для фізосіб-підприємців з оборотом до 1 мільйона гривень встановлюється річний перехідний період до 2021 року.

Зазначимо, зараз касові апарати зобов’язані використовувати ФОПи на єдиному податку 2-4 груп у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг з доходом понад 1 мільйон гривень на рік.

Зміни, ухвалені 1о вересня передбачають, що обмежень за розміром доходу більше не буде.

З 1 січня 2021 року ФОПи на єдиному податку 2-4 груп будуть зобов’язані використовувати РРО або ПРРО – ці правила, як і раніше, будуть стосуватися суб’єктів господарювання в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, які розраховуються в готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг).

Ці правила не застосовуватимуться до:

ФОПів на єдиному податку 1 групи;
суб’єктів господарювання, які розраховуються в безготівковій формі шляхом перерахування грошових коштів з рахунку платника на рахунок одержувача, без використання електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо;
суб’єктів господарювання, чия діяльність не підпадає під Класифікатор ДФС (переважно, це виробники).
суб’єктів господарювання, чия діяльність підпадає під дії винятків, передбачених ст. 9 Закону.

Нагадаємо, у податковій інспекції хочуть відстежувати покупки українців, і за дуже дорогі штрафувати. Скандальне нововведення міститься в законопроекті (№1183) «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо добровільного одноразового декларування активів фізичних осіб». Інспекторам можуть дозволити відстежувати, що купують українці, і порівнювати їх витрати з доходами.

Джерело: Народна Правда