Українців штрафуватимуть за надто дорогі покупки: у податковій готують неприємний сюрприз

Якщо вартість покупки перевищуватиму 40 тисяч гривень, і людина не зможе документально підтвердити, звідки доходи, її чекає штраф

Українців штрафуватимуть за надто дорогі покупки: у податковій готують неприємний сюрприз
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

У податковій інспекції хочуть відстежувати покупки українців, і за дуже дорогі штрафувати.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це йдеться у матеріалі UBR.

Скандальне нововведення міститься в законопроекті (№1183) «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо добровільного одноразового декларування активів фізичних осіб». Інспекторам можуть дозволити відстежувати, що купують українці, і порівнювати їх витрати з доходами.

За словами СЕО Legal House Наталія Радченко, якщо вартість покупки буде перевищувати трохи більше 40 тисяч гривень, і людина не зможе документально підтвердити, звідки доходи, її чекає донарахування прибуткового податку на суму перевищення витрат над доходами в розмірі 18,5% та штрафні санкції.

Зазначимо, новий вид контролю хочуть ввести в противагу податковій амністії, яку запропонували провести з 1 січня 2020 року до 31 травня 2020.

Нагадаємо, якщо людина наважиться добровільно подати одноразову декларацію, вона сама буде визначати суму доходів, з якою потрібно заплатити податки, і внесе до бюджету з цієї суми 9% ПДФО (половину від звичайної ставки). При цьому якщо гроші лежать на депозиті в державному банку (не менше ніж на рік) або на них куплено ОВДП зі строком погашення більше року, то з задекларованих доходів потрібно буде заплатити всього 5%.

При цьому в законопроекті нічого не сказано про військовий збор 1,5%, який, найімовірніше також доведеться платити.

“Факти” відзначають, цей документ фактично і є амністія капіталів, про яку активно говорять в команді Володимира Зеленського. Правда, внесли його в Раду не «Слуги народу», а депутати від партії «Європейська солідарність» та кілька позафракційних нардепів.

Як повідомлялося раніше, українським пенсіонерам повинні доплачувати за понаднормовий стаж. Цього вимагає українське законодавство.

Джерело: Народна Правда