Як розпізнати рак головного мозку: перші симптоми

Головний біль - найчастіший і ранній симптом пухлини головного мозку

Як розпізнати рак головного мозку: перші симптоми
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

Медики назвали перші симптоми раку головного мозку, через те, що пухлина розташовується всередині черепа, своєчасно діагностувати це захворювання складно.

Про це розповідає НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на АиФ.

Іноді пухлини великих розмірів дають мізерну симптоматику, а малі – супроводжуються яскравими симптомами. Поки симптоми виражені слабо, хворі рідко потрапляють до лікарів, людина звертається за допомогою до фахівця лише коли самопочуття починає стрімко погіршуватися.

Типовими симптомами раку головного мозку є:

Головний біль – найчастіший і ранній симптом пухлини головного мозку. Біль може бути тупий, непостійний, розпираючий. Характерною є поява або посилення болю в другій половині ночі або під ранок.

Блювота також типовий симптом, найчастіше виникає зранку, натщесерце і на тлі головного болю. Блювота не пов’язана з прийомом їжі і виникає без нудоти. Іноді блювота виникає через зміни положення голови. Як ізольований симптом блювота відзначається у дітей.

Запаморочення, відчуття обертання предметів або свого тіла, ніби земля тікає з-під ніг.
Виникає у формі нападів, при певному положенні голови. Зазвичай цей симптом проявляється на пізніх стадіях захворювання.

Психічні розлади – на тлі ясної свідомості відзначаються порушення пам’яті, мислення, сприйняття, здатності до зосередження. Хворі не можуть згадати назвати імена близьких, свою адресу, погано орієнтуються в просторі і часі, стають дратівливими, легковажними, агресивними, схильними до невмотивованих вчинків, прояву негативізму або апатичними, млявими. Іноді спостерігаються марення і галюцинації.

Гарячкові (епілептичні) припадки – можуть бути першим симптомом захворювання, особливо повинно викликати підозру виникнення їх без видимої причини вперше у віці після 20 років. Частота нападів зазвичай збільшується.

Проблеми із зором – відчуття туману перед очима, миготіння, мушок. Зазвичай симптом спостерігається вранці. Може спостерігатися зниження гостроти зору, що без втручання може призвести до атрофії зорового нерва і сліпоти.

Нагадаємо, раніше ми писали, що оливкова олія містить один незамінний антиоксидант – олеокантал, який активно бореться з раковими клітинами.

Джерело: Народна Правда