Глава МЗС роз’яснив суть “формули Штайнмайєра”

У ній йдеться про те, яким чином діє закон про особливий статус Донбасу

Глава МЗС роз’яснив суть “формули Штайнмайєра”
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко пояснив, що в так званій “формулі Штайнмайєра” немає пункту про виведення військ з окупованого Донбасу.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, таку заяву зробив міністр закордонних справ України Вадим Пристайко в ефірі телеканалу “Інтер”.

Пристайко наголосив, що  формула Штайнмайєра насправді досить проста. В ній йдеться про те, яким чином “закон про особливий статус на цій території, який зараз теж є і закінчується в кінці цього року, яким чином він вступає в дію”.

 “Нічого більше в формулі Штайнмайера, ніякого виведення військ, немає”, – стверджує Пристайко.

 За словами міністра, закон про особливий статус вступає в дію після того, як ОБСЄ визнає, що місцеві вибори на території ОРДЛО “проведені чесно і відповідно до стандартів”.

Як відомо, президент України  Володимир Зеленський заявив, що місцеві вибори на Донбасі можливі лише після виведення російських військ і згідно з українським законодавством.

Нагадаємо, другий президент України Леонід Кучма заявив, що президент Володимир Зеленський не надасть Донбасу особливий статус та не погодиться провести вибори на окупованій частині регіону. Представник України в Тристоронній контактній групі висловив впевненість, що формула Штайнмайєра не буде затверджена на зустрічі лідерів країн “Нормандського формату”.

Нагадаємо, раніше міністр закордонних справ України Вадим Пристайко заявляв, що зустріч лідерів країн “Нормандського формату” може відбутися вже у вересні.

Також додамо, що міністр закордонних справ України Вадим Пристайко заявив, що Україна розраховує провести з Росією наступний обмін полоненими «найближчим часом». За словами міністра,  йдеться про звільнення утримуваних осіб в форматі всіх на всіх.

Джерело: Народна Правда