Анестезіологи виявили несподіваний факт про загальний наркоз

Майже половина пацієнтів під час операцій під загальним наркозом перебувають у свідомості

Анестезіологи виявили несподіваний факт про загальний наркоз
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

Фінські науковці з’ясували вражаючий факт про загальний наркоз. Виявилося, що на половину пацієнтів він діє не так, як лікарі очікують: людина лишається в свідомості й пам’ятає все те, що відбувалося під час операції. 

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це пише  gazeta.ua.

Loading...

Вчені з Університету Турку в Фінляндії провели експеримент, за умовами якого 47 цілком здорових людей увели в стан загального наркозу й спробували їх розбудити,

Половину піддослідних вдалося одразу привести до тями, просто підвищивши голос чи злегка струснувши їх. 42% добровольців розбудити не вдалося, однак з’ясувалося, що увесь той час, що на організм діяв анестетик, вони залишалися в свідомості. Болю ніхто не відчував, але мозок їх продовжував відстежувати все, що відбувається довкола. Дехто навіть запам’ятав сам процес операції, хоча й дещо туманно.

«Майже всі піддослідні розповіли, що це було схоже на сон, змішаний з реальністю», — каже автор дослідження Антті Реонсуо.

Експеримент показав, що мозок людей, уведених у стан загального наркозу, реагує на дивні, нелогічні фрази й намагається їх зрозуміти. Змушують його активуватися й будь-які тривожні звуки.

Результати дослідження засвідчили, що під впливом загального наркозу людина спершу впадає в глибокий сон, а потім переходить на вищий рівень свідомості. Протягом усього періоду перебування під дією анестетика ці стани чергуються між собою.

Нагадаємо, раніше лікарі назвали ознаки, за якими можна діагностувати гастрит – захворювання, з яким  стикається велика кількість людей.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...