Лікарі підказали кілька простих вправ, які допоможуть відчути себе гарною

Софролог Мішель Фрейд пропонує чотири вправи, щоб показати світу ваш внутрішній світ

Лікарі підказали кілька простих вправ, які допоможуть відчути себе гарною
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

Відчувати себе красивою – особливе переживання. Але подібно до інших емоцій –  радосіт або смутку, захоплення чи страху –  воно дуже мінливе: з’являється в один момент і може зникнути в наступний. І сприймаємо ми свою зовнішність завжди по-різному. Це почуття, яке ми не здатні контролювати.


Як передає НАРОДНА ПРАВДА, софролог Мішель Фрейд, фахівець з формування гармонійної свідомості, пропонує кілька вправ, які допоможуть ставитися до себе більш доброзичливо.

Психологи радять весь час знаходити нові причини доглядати за собою. Піти в перукарню не для того, щоб відчувати себе красивіше, а заради задоволення виділити два часу відпочинку в своєму насиченому розкладі. Відправитися в спортзал з подругою не з метою схуднути, а просто приємно провести час. Тоді з’являється щось цінне відчуття – «мені добре», яке захищає нас від переживань з приводу фізичних вад.

1. Знову знайти обличчя

Нас турбують не зморшки, а невідповідність того образу, який з’являється в дзеркалі і який бачать навколишні, з нашим внутрішнім образом себе. Нам здається, що наше обличчя більше не відображає те, які ми насправді. Спробуємо знову знайти з ним контакт.

Безтурботна усмішка. Сядьте на стільці зручно і спокійно дихайте, сконцентруйтеся на своєму обличчі. Вдихніть через ніс, стисніть щелепи, видихніть і розтисніть їх. Потім зробіть вдих через рот, вимовляючи одними губами звук «о», зробіть видих і розслабте все обличчя.

Зробіть вдих, вимовляючи одними губами звук «і». Видихніть. Ваше обличчя розслаблюється ще більше. М’яко порухайте нижньою щелепою вправо і вліво. Губи відкриваються, закриваються без опору, язик вільно лягає на своє місце, губи розслаблені, і ви злегка посміхаєтеся.

Внутрішнє світло. Тепер подумайте про ваше обличчя. Доторкніться до нього руками, як до найдорожчого предмета. Уявіть, що ви відкриваєте його для себе вперше. Приділіть час тому, щоб «поспілкуватися» з ним. Уявіть, що ви дбайливо наносите улюблений крем, із задоволенням відчуваючи, як він проникає в кожну зморщечку на лобі, по контуру очей, у крил носа, навколо рота.

Ці рухи приносять комфорт і спокій. Шкіра стає більш ніжною, гладкою. Подумайте про своє обличчя, посміхніться йому. Приділіть увагу кожній частині окремо: лоб, очі, губи, щоки, зморшки. Кожен раз робіть вдих і видих і посилайте в ці зони внутрішню, сяючу посмішку. Потім подумки оточіть обличчя ореолом м’якого світла. Збережіть це світло в собі і знайте, що варто вам подивитися на себе в дзеркало – і ви згадаєте про ці приємні моменти.

2. Жити в своєму тілі

Чим сильніше ми втрачаємо контакт зі своїм тілом, тим жорстокішим і критичним поглядом дивимося на нього. Ми перестаємо відчувати будь-які приємні переживання, і в результаті у нас з’являється спотворене уявлення про себе. Мета наступної вправи, вважає Мішель Фрейд, – змінити «тіло, яке у нас є» на «тіло, яке відображає нашу сутність».

Повне усвідомлення. «Якщо ви будете прислухатися до повідомлень свого тіла і дарувати йому необхідний догляд, то ваше сприйняття зміниться – і тіло теж», – запевняє Мішель Фрейд. Для початку відчуйте, як вода в душі струмує по шкірі, пестячи її і заспокоюючи. Зробіть собі масаж з кремом, приділяючи особливу увагу тим ділянкам, які вам подобаються найменше! Зверніть увагу на свої жести, відчуття і емоції.

Укорінення. «Згорблена спина, схрещені руки і ноги створюють враження занурення в себе. Є поза, яка допомагає відчути себе краще в своєму тілі », – зазначає софролог. Встаньте, закрийте очі, розслабте обличчя, звільніть плечі, трохи зігніть коліна. Поставте стопи паралельно, на ширині плечей. Нехай підборіддя, сонячне сплетіння і низ живота знаходяться на одній лінії.

З кожним вдихом і видихом усвідомлюйте своє тіло, яке живе і дихає

Відчуйте стійкість і комфорт цього положення. При кожному вдиху уявляйте, як добротворна енергія піднімається по вашому тілу. При кожному видиху намагайтеся закріпити ці приємні відчуття. Регулярно виконуйте вправу, яке займає всього п’ять хвилин, і відчувайте нову силу.

Діалог з собою. Ляжте і розслабтеся. Задайте питання: «Як я себе відчуваю зараз?» З кожним вдихом і видихом усвідомлюйте своє тіло, яке живе і дихає. Відзначайте приємний стан спокою і комфорту, який у вас виникає.

3. Посилити сяйво

«Вона увійшла в кімнату, і все навколо посвітлішало», «вона ніби світиться». Від деяких людей йде особливе сяйво, яке помітно в обличччіі, відчувається в ході. Воно притягує чужі погляди.

«Щоб зуміти таким чином піднести себе, почніть піклуватися про зовнішність і звертайте особливу увагу на позу, – пояснює Мішель Фрейд. – Упевнені люди високо тримають голову, посміхаються і дивляться оточуючим в очі. Чому б не перейняти ці звички?». Згадайте, як виглядають ті, чиєю упевненістю ви захоплюєтеся, і візьміть їх у приклад.

Творча візуалізація. Уявіть себе героєм фільму, на якого хтось дивиться з захопленням і говорять компліменти. До нього приєднуються інші люди і теж від душі вас хвалять. Уважно спостерігайте за цією сценою. Регулярно переглядайте її, щоб зберегти отримані враження.

Внутрішня подорож. Сядьте і закрийте очі. Роблячи кілька глибоких вдихів і видихів животом, дозвольте собі повністю розслабитися. Затримайтеся на приємних відчуттях, які викликала релаксація. Уявіть, що ви подорожуєте всередину себе, до джерела тепла і світла. Він може викликати різні асоціації, але перш за все дає вам глибоке відчуття впевненості в собі. Це свого роду центр вашого внутрішнього сяйва.

Відчуйте енергію, яка виходить від вас і висвітлює все єство. Зробіть глибокий вдих і підключіться ще глибше до джерела світла. Виконуйте цю вправу час від часу – коли знадобиться повернути впевненість.

4. Подолати комплекси

Негативне ставлення до фізичного недоліку часто буває відлунням давніх переживань, пов’язаних з тим, що батьки недостатньо часто дивилися на нас з любов’ю і не вселили віру у власну цінність, пояснює Мішель Фрейд.

Вправи допоможуть помиритися з «ненависними» частинами нас самих. Якщо ж ступінь невдоволення недоліками занадто висока, консультація у когнітивного психолога або тілесно-орієнтованого психотерапевта допоможе розібратися в причинах психологічного дискомфорту і знайти способи з ним справлятися.

Доброзичливий погляд. Перегляньте свої фотографії і відберіть ті, які подобаються. Потім складіть два списки: «Те, що мені подобається в собі» і «Те, що мені не подобається». Сядьте, розпряміть спину і подумайте про недолік, який пригнічує, можливо, про кола під очима. Потім зв’яжіть з ним те, що вам подобається, скажімо, очі.

Подумайте про їх колір, форму, доторкніться до них, згадайте компліменти, які вам про них говорили, «почуйте» їх. Утримуйте в свідомості ці доброзичливі зауваження, закріпіть їх в пам’яті за допомогою жесту, наприклад, з’єднавши великий і вказівний палець. Зробіть цю вправу 4 рази поспіль. Знову подумайте про ваш недоліки і, стискаючи великий і вказівний палець, поверніться до позитивних образів.

Переходьте від одного до іншого, поки не почнете зберігати концентрацію на позитивному аспекті своєї зовнішності. Кожен раз, коли ви знову подумаєте про свій недолік, варто буде досить стиснути великий і вказівний палець, щоб повернутися до позитивного образу себе.

Нагадаємо, раніше психологи розповіли, чому жінки за 30 можуть бути набагато щасливішими у своєму віці, ніж у юності. 

Нагадаємо також, вчені розповіли які п’ять продуктів мають бути в раціоні кожної жінки для підтримки краси та здоров’я. Вони необхідні незалежно від віку.

Джерело: Народна Правда