Нацбанк має перерахувати в держбюджет десятки мільярдів гривень прибутку

Кошти будуть перераховані відповідно до графіка, встановленого Міністерством фінансів

Нацбанк має перерахувати в держбюджет десятки мільярдів гривень прибутку
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Урядовий проект державного бюджету України на 2020 рік передбачає перерахування Національним банком у скарбницю не менше 40,709 мільярда гривень з прибутку за 2019 рік.
Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це йдеться у відповідному законопроекті, опублікованому на сайті Верховної Ради.

Планується, що кошти будуть перераховані після підтвердження зовнішнім аудитом та затвердження Радою НБУ річної фінансової звітності регулятора і формування резервів.

Кабінет міністрів зареєстрував у парламенті законопроект про держбюджет України на 2020 рік, що передбачає доходи в сумі 1,079 трильйона гривень, витрати – 1,170 трильйона гривень, граничний обсяг дефіциту – на 95 мільярдів гривень, або 2,09% ВВП.

Проект побудований на діючому макропрогнозі з валютним курсом 28,2 гривні за долар, однак в жовтні уряд обіцяє доопрацювати цей проект після оновлення прогнозів. Представлення проекту очікується в п’ятницю, 20 вересня.

Як повідомлялося раніше, в наступному році пенсії підвищать в липні та грудні. В результаті мінімальна пенсія повинна збільшитися з 1 564 гривень до близько 1 800 гривень. Також варто чекати і зростання мінімальної зарплати до 6 500 гривень. Після цього очікується, що частина українців зможуть претендувати на виплату пенсій в розмірі 2 400 гривень.

Нагадаємо також, нова українська влада і Міжнародний валютний фонд ведуть переговори про можливість надання нового кредитування Україні в розмірі $ 5 млрд за програмою розширеного фінансування Фонду EFF.

Джерело: Народна Правда