Україна вже отримала першу компенсацію від РФ за “отруєну” нафту

"Транснефть" продовжує резервувати потужності "Укртранснафти" під нафту з підвищеним вмістом хлорорганіки

Україна вже отримала першу компенсацію від РФ за “отруєну” нафту
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

“Укртранснафта” отримала вже компенсацію в EUR 3,5 млн за потрапляння нафти з підвищеним вмістом хлорорганічних сполук в українську ділянку нафтопроводу “Дружба”.
Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це говориться в пресрелізі української компанії.

Зазначена сума не остаточна, відзначили в “Укртранснафті”, оскільки “Транснефть” продовжує резервувати потужності “Укртранснафти” під нафту з підвищеним вмістом хлорорганіки.

Loading...

“Розмір платежів визначається в рамках діючих договірних відносин і залежить від залишку обсягів неякісної російської нафти в нафтотранспортній системі України станом на перше число кожного місяця, під які російська нафтотранспортна компанія резервує потужності “Укртранснафти”, – пояснили в пресслужбі.

Як відомо, в кінці квітня після попадання в нафтопровід “Дружба” російської сировини з підвищеним вмістом хлорорганічних сполук і відповідного відмови її прийому європейськими компаніями було припинено транзит  територією України.

Нагадаємо, раніше у Білорусі повідомили про пошкодження обладнання на нафтопереробному підприємстві через неякісну російську нафту.

Нагадаємо також, заступник генерального директора з комерційних питань Білоруської нафтової компанії Сергій Гриб повідомив, що Білорусь планує до кінця року знайти альтернативу поставкам російської нафти. Тривають перемовини із Латвією та Литвою про покупку терміналів, здатних приймати нафту морським шляхом в обсязі 200-300 тисяч тонн на місяць.

Крім того, президент Білорусі Олександр Лукашенко під час відвідування ВАТ “Нафтан” назвав орієнтовну суму збитків, яку зазнала економіка країни внаслідок поставок забрудненої російської нафти – близько $800 млн.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...