Корисна, якщо в міру: медики розповіли, як не труїти організм кавою

Помірне вживання кави збільшує тривалість життя

Корисна, якщо в міру: медики розповіли, як не труїти організм кавою
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

Світ розділився на дві частини: шанувальники кави переконують всіх в користі цього напою, противники ж впевнені – від неї одна тільки шкода. Лікар і засновниця Клініки дієтології Наталія Самойленко прояснила ситуацію навколо популярного напою.
Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це пише Elle.

«Вчені доводять, що помірне вживання кави йде нашому організму тільки на користь. Дослідження, яке тривало понад 14 років, показало прямий зв’язок між помірним вживанням кави і збільшенням тривалості життя. Чашка кави в день знижує ризики нейродегенеративних захворювань (хвороба Альцгеймера, хвороба Паркінсона), підвищує працездатність і концентрацію, в той час як надмірні дози кофеїну, навпаки, призводять до сонливості, перевтоми і втрати концентрації. У деяких людей може розвиватися справжнісінька залежність від кофеїну», – пояснює Наталія.

Помірною кількістю кофеїну може вважатися:

Для дорослих – до 400 мг кофеїну в день або 2 чашки еспрессо.

Для підлітків – до 100 мг кофеїну в день.

Для вагітних – до 200 мг кофеїну в день.

Як повідомлялося раніше, традиційний напій – кава – не тільки може підбадьорити, але і завдати істотної шкоди нашому здоров’ю. Кава добре бадьорить. Однак, заряд енергії, який дає напій неміцний і швидко покидає, а на його місце приходить втома і роздратування. Медики рекомендують не пити кожнгого дня  каву тим, хто страждає від хронічної втоми і працює без відпочинку.

Дієтолог і гастроентеролог Нурія Діанова відзначає, що людям з хронічною втомою в жодному разі не слід пити каву і бажано утриматися від її вживання. На її переконання кава погано впливає на стан здоров’я таких людей. Погіршення на здоров’я відбувається у разі вживання кави у великих обсягах. При цьому, згодом напій перестає бадьорити.

Також повідомлялося, що якщо часто вживати розчинну каву, нервова система поступово може розхитуватися. Крім цього, підвищується артеріальний тиск і, як наслідок, страждає серцево-судинна система. В напої присутня хлорогенова кислота, яка може спровокувати інфаркт.

Джерело: Народна Правда