В Україні сотню люстрованих прокурорів можуть поновити на посадах

Окружний адміністративний суд міста Києва виніс перше прецедентне рішення

В Україні сотню люстрованих прокурорів можуть поновити на посадах
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Близько ста люстрованих відповідно до закону України “Про очищення влади” прокурорів керівного складу можуть поновитися на посадах відповідно до рішення Окружного адміністративного суду міста Києва.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це пише LB.ua з посиланням на власні джерела у судовій системі.

Loading...

Зокрема, деякі позови перебувають на розгляді суду з 2014 року. Провадження по них були припинені, оскільки суди першої інстанції очікували рішення Конституційного Суду з приводу закону про люстрацію.

За словами співрозмовника, серед тих,  кого швидше всього поновлять на посаді, – два колишніх заступника генпрокурора часів Віктора Януковича – Юрій Дьомін (як пишуть ЗМІ, він є сином екс-генпрокурора Михайла Потебенька і колишнім ректором Національної академії прокуратури) і Михайло Гаврилюк.

В Україні сотню люстрованих прокурорів можуть поновити на посадах

Як відомо, 11 вересня Окружний адміністративний суд міста Києва повернув посади заступнику прокурора Харківської області Дмитру Кавуну і старшому прокурору головного управління нагляду Олегу Кіперу, яких люструвати в 2014 році.

Суд також вирішив стягнути з ГПУ на їх користь середній заробіток за час вимушеного прогулу в розмірі 805 тис 289 грн. 96 коп.

За аналогією з цими рішеннями, найближчим часом будуть прийняті рішення по інших прокурорах, які оскаржили своє звільнення за законом про люстрацію.

Нагадаємо, раніше керівник Офісу президент України Андрій Богдан, якого раніше вивели з-під дії закону України “Про очищення влади, виступив за  проведення люстрації журналістської спільноти.  Богдан заявив, що “знає, як це все працює”, і пояснив, що очищення трьох гілок влади неможливе без очищення четвертої – журналістики.

Також глава Офісу президента Андрій Богдан заявив, що у фракції “Слуга народу” є “божевільні люди, психічно хворі”.

Раніше Андрій Богдан заявив, що не виключає свого балотування на посаду міського голови Києва, проте вважає це “спуском на кілька сходинок вниз”.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...