У Кучми розповіли, якою Київ бачить так звану “формулу Штайнмаєра”

Спочатку - повне припинення вогню

У Кучми розповіли, якою Київ бачить так звану “формулу Штайнмаєра”
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Українська сторона на переговорах у Мінську висунула умови реалізації “формули Штайнмайєра” – це можливо лише після повного припинення вогню.

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА, про це у Facebook написала прес-секретар представника України в контактній групі Леоніда Кучми Дарка Оліфер.

За її словами, представник України в ТКГ зазначив, що українська сторона не має принципових заперечень по суті так званої формули Штайнмаєра щодо місцевих виборів.

“Однак реалізація цієї формули можлива лише за умови виконання наступних пунктів: повне припинення вогню; забезпечення ефективного моніторингу СММ ОБСЄ на всій території України; виведення з території України збройних формувань іноземних військ і військової техніки; розведення сил та засобів вздовж всієї лінії зіткнення; забезпечення роботи Центральної Виборчої Комісії України, українських політичних партій, ЗМІ та іноземних спостерігачів; встановлення контролю за непідконтрольною Україні ділянкою українсько-російського кордону та виконання інших пунктів, передбачених українським і міжнародним законодавством та Мінськими угодами”, – пише Оліфер.

Крім того українська сторона підтвердила готовність до розведення сил та засобів в районі Золотого та Петрівського. Натомість російська сторона заблокувала визначення можливої дати розведення, що ставить під загрозу безпекову ситуацію на цих ділянках.

Також прес-секретар Кучми повідомила, що вдалося досягти значного прогресу щодо взаємного одночасного звільнення утримуваних осіб.

У Кучми розповіли, якою Київ бачить так звану “формулу Штайнмаєра”

Нагадаємо, раніше міністр закордонних справ України Вадим Пристайко пояснив, що в так званій «формулі Штайнмайєра» немає пункту про виведення військ з окупованого Донбасу. Він наголосив, що  формула Штайнмайєра насправді досить проста. В ній йдеться про те, яким чином “закон про особливий статус на цій території, який зараз теж є і закінчується в кінці цього року, яким чином він вступає в дію”.

Джерело: Народна Правда