Вчені знайшли спосіб перемогти застуду

Захистити організм від застуди можна, якщо тимчасово придушити білок, що допомагає вірусам розмножуватися

Вчені знайшли спосіб перемогти застуду
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

Американські вчені дійшли висновку, що лікування застуди може не знадобитися, якщо звернути більшу увагу на ключовий білок всередині наших клітин, який потрібен вірусам для розмноження.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомляє BBC.

Такий підхід дав позитивний результат під час експериментів над клітинами мишей. Однак дослідники поки що не готові до випробувань на людях.

Вчені почали працювати з клітинами людини, а потім використовували редагування генів, щоб відключити інструкції всередині нашої ДНК. Ці модифіковані клітини потім піддавалися впливу низки ентеровірусів – сюди входять риновіруси, які викликають застуду, та більш небезпечні віруси, які тісно пов’язані з поліомієлітом та можуть спричинити параліч.

Усі віруси не змогли реплікувати всередині клітин, у яких вимкнено інструкції щодо білка. Потім вчені створили генетично модифікованих мишей, які були повністю нездатні виробляти цей білок.

“Відсутність цього гена повністю захистила мишей від вірусної інфекції. Ці миші завжди гинули [без мутації], але зараз вони вижили, і ми побачили дуже сильне зменшення вірусної реплікації та дуже сильний захист”, – зазначив доцент Ян Керрет зі Стенфорда.

План учених полягає в пошуку препарату, який може тимчасово придушити білок та захистити організм.

“Ми визначили фантастичну ціль, від якої залежать усі ентеровіруси та риновіруси. Якщо її забрати, у вірусу справді немає шансів”, – сказав Каретт.

Нагадаємо, німецькі лікарі дали страшний прогноз щодо глобального поширення онкологічних хвороб і стверджують, що раком може захворіти кожен другий житель планети.

Джерело: Народна Правда