Коли запрацює ринок землі в Україні: названо дату

Право купити землю матимуть лише громадяни України та українські компанії

Коли запрацює ринок землі в Україні: названо дату
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

В уряді назвали дату, коли запрацює ринок землі в Україні – купувати та продавати земельні паї можна буде вже з 1 жовтня 2020 року.

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на Громадське, таку заяву зробив прем’єр-міністр України Олексій Гончарук на зустрічі з аграріями.

«Ми думали зробити це з 1 липня наступного року, проте потім проконсультувалися з людьми, які реально обробляють землю і вони сказали, що це не дуже добра ідея робити це влітку. Тому чинна модель передбачає відкриття ринку з 1 жовтня наступного року», — розкрив подробиці глава уряду.

Гончарук наголосив, що право купити землю матимуть лише громадяни України та українські компанії.

Прем’єр-міністр додав, що до того, як запрацює ринок землі, уряд створоюватиме можливості для зниження вартості кредитів для аграріїв на купівлю земельних паїв. Також, за словами Гончарука, ті компанія, які нараз користуються земельними паями на правах довгострокової оренди, матимуть право на купівлю землі у першу чергу.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що 51% українців виступають за створення ринку землі та право кожного вільно придбавати та відчужувати її. Не підтримують ініціативу щодо відчуження землі 28% українців та 33% осіб у власності яких перебуває земля.

Джерело: Народна Правда