В Україні стартує монетизація пільг: що треба знати

Відтепер паралельно функціонуватимуть дві системи надання пільг у грошовій формі: готівкова і безготівкова

В Україні стартує монетизація пільг: що треба знати
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

C 1 жовтня в Україні стартує монетизація пільг на оплату житлово-комунальних послуг.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це йдеться у постанові Кабінету Міністрів України №373.

Loading...

Відповідно до ухваленого рішення Кабміну, тепер функціонуватимуть паралельно дві системи надання пільг у грошовій формі: готівкова і безготівкова.

Монетизація пільг – що треба знати

Пільги в безготівковій формі будуть призначатися всім пільговикам в автоматичному режимі (наприклад безготівкового надання субсидій через Ощадбанк). Ощадбанк  вестиме у відповідних автоматизованих системах обліку банку персоніфікований облік пільговиків та коштів, які надходитимуть на рахунок для виплати пільг (для кожного пільговика індивідуально).

Також відомо, що Ощадбанк здійснюватиме переказ коштів на рахунки керівників об’єднань – виконавців комунальних послуг на підставі договорів, що укладаються між ними і банком.

Для того, щоб отримувати пільги у грошовій формі, потрібно подати в департамент соціальної політики відповідну заяву, в якій важливо вказати реквізити поточного рахунку, відкритого в установі уповноваженого банку або через виплатні об’єкти Укрпошти. Також при собі пільговик повинен мати паспорт громадянина України та реєстраційний номер облікової картки платника податків.

Зазначимо, у разі отримання інформації про наявність простроченої більш місяці заборгованості з оплати послуг, сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 гривень) у пільговиків, які отримують пільгу у готівковій формі, виплати з наступного сезону будуть здійснюється вже в безготівковій формі.

Як повідомлялося раніше, в Україні переглянуть пенсійний вік для жінок — відповідний проект закону готуються розглянути у Верховній Раді.

Кабінет міністрів подав у Верховну Раду проект Закону «Про державний бюджет України на 2020 рік». За  документом, в Україні можуть зрости пенсії та розмір заробітної плати. При цьому уряд хоче скоротити субсидії.

Джерело: Народна Правда
загрузка...