Експерт: «Корупція на паспортах має ім’я та схеми»

Українські чиновники заробляють на державних символах

Експерт: «Корупція на паспортах має ім’я та схеми»
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Коли ми говоримо про корупцію, то в корупції є прізвища та схеми. Якщо ми дивимося на бюджет, то розуміємо, що цих корупціонерів, як кажуть в народі, «обілєтілі» і вони й далі залишаються на своїх посадах».

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це в ефірі ток-шоу «Ехо України» на телеканалі Прямий заявив директор Центру «Форум» Валерій Димов.

Loading...

Експерт навів приклад можливих корупційних дій щодо виготовлення українського закордонного паспорту.

«Я можу розповісти, як державний поліграфкомбінат «Україна» робить паспорти з голограмами. Ці голограми винайшла французька фірма, але роялті отримує естонська фірма, яка повязана з панами Максимом Степановим (колишнім керівником поліграфкомбінату «Україна») та головою Державної міграційної служби Максимом Соколюком»,  – заявив експерт.

Раніше журналісти видання “Дело” повідомили про мільярдну аферу на виготовленні біометричних паспортів. Автором схеми було названо чинного голову Державної міграційної служби Максима Соколюка, а в минулому – заступника директора «Поліграфкомбінату «Україна», колишнього директора комбінату Максима Степанова. Серед фігурантів схеми також називають чинного директора комбіната Юрія Онищенка та бізнес-партнера Максима Степанова – Ігора Ільєнка, які створили для себе так звану «золоту монополію», котра принесла їм за три роки 3 мільярди гривень!

Реальним виробником голографічних захисних елементів для українських громадян є французька компанія SURYS, у якої для Україні робить замовлення естонська компанія OU FEATURE, наближена до Максима Степанова. Це – так звані фірми-офшорки. Відповідно до законодавства ЄС, за ці елементи офшорки отримують з України ліцензійну винагороду (роялті) у розмірі до 1 євро за кожну одиницю. Починаючи з 2014 року, виготовлено 15,75 млн біометричних паспортів громадянина України для виїзду за кордон та з 2015 року – 3,85 млн ID-карток. Тобто,  OU FEATURE та її кінцеві бенефіціари у 2014-2019 роках отримали роялті у сумі близько 20 млн євро (!!!)…

У свою чергу ветеран АТО Дмитро Вовнянко на своїй сторінці у Фейсбук звернув увагу на те, що Степанов, Соколюк, Онищенка та Ільєнко фактично заробляють на державних символах, адже саме вони зображені на голограмах.

Крім того, атовець звернув увагу, що така діяльність підпадає під кріминальну сттаттю «державна зрада».

«Закон України «Про Єдиний державний демографічний реєстр» говорить, що паспорт громадянина України та паспорт громадянина України для виїзду за кордон – це власність України. Тому належність іноземним або вітчизняним комерційним компаніям будь-яких прав інтелектуальної власності на захисні елементи або інші складові цих документів за законом – неприпустимі!!! Це не згадуючи таку обставину, як порушення Закону про «Про державну таємницю», за яким відомості про засоби захисту, технології та матеріали, якими реалізується захист бланків документів, що посвідчують особу або підтверджують громадянство України з безконтактним електронним носієм, становить державну таємницю. Розголошення державної таємниці може завдати шкоди національній безпеці України і тому всі перелічені відомості охороняє держава. Іноземна фірма не може розробляти або володіти цими відомостями. Степанов, Соколюк та Онищенко не знати цього не могли. Невже для них офшорні інтереси важливіші, ніж національні?», – питає ветеран АТО Дмитро Калинчук.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...