Медики розповіли, як впоратися з осінньою хандрою

Жінки схильні до сезонної депресії більше, ніж чоловіки

Медики розповіли, як впоратися з осінньою хандрою
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

Осіння хандра, або сезонна депресія, спостерігається у 50-70% людей – зменшується продуктивність, псується настрій, знижується імунітет, проте є способи впоратися з цим.

Про це розповідає НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на charter97.

Loading...

Осіння втома, або депресія – це сезонний емоційний пригнічений стан. За статистикою до неї схильні 50-70% людей. Пов’язаний це стан з порушенням обміну гормонів: серотоніну й мелатоніну. Брак сонячного світла і перебудова організму на «зимовий» ритм не проходить для організму легко. В цей час зростає ризик респіраторних захворювань, знижуються імунітет і загальна працездатність.

За даними європейської статистики, SAD (Seasonal affective disorder, або сезонна депресія) – причина 20% всіх депресій. Жінки схильні до неї більше, ніж чоловіки. Найсильніше осіння хандра впливає на сорокарічних жінок.

Осіння хандра набирає силу поступово.

Ознаки осінньої втоми

– Настрій стає нестійким і може змінюватися по кілька разів за день.

– З’являється дратівливість, від цього частіше виникають конфлікти і непорозуміння.

– Виникає бажання більше спати і нічого не робити, з’являється байдужість до всього.

– Знижується імунітет і з’являється відчуття, що ви захворіли.

– Загострюється апетит або, навпаки, зникає інтерес до їжі.

– Тільки-но вистачає сил на весь робочий день.

Для того щоб знизити ймовірність появи наслідків осінньої депресії, необхідно заздалегідь потурбуватися про зміцнення імунітету. Зверніть увагу на раціон, налягайте на фрукти, багаті аскорбіновою кислотою.

Займіться спортом. Помірне фізичне навантаження благотворно впливає на нервову й імунну системи. Тренування зміцнюють м’язи, підвищують витривалість організму, знімають негативний вплив стресу.

Кращий засіб від осінньої хандри – хобі. Для кожної людини важливо займатися улюбленою справою, але восени потреба в цьому посилюється.

Нагадаємо, серотонін, або «гормон щастя», регулює багато процеcів в організмі. Він активно впливає на роботу мозку, регулює настрій і навіть статевий потяг. Крім цього, дефіцит серотоніну в крові експерти пов’язують з розвитком депресії. Виробляється гормон в нервових клітинах з природної амінокислоти, що надходить в організм з їжею. В її переробці бере участь вітамін D, тому в сонячну погоду настрій практично завжди буває піднесеним і навпаки – з приходом дощів і холодів, все частіше приходить смуток.

Джерело: Народна Правда