Холодно, мокро та сніжно: синоптики пояснили, яку погоду чекати восени

Перші провісники зими у вигляді сильних холодних дощів можливі вже 7-8 листопада

Холодно, мокро та сніжно: синоптики пояснили, яку погоду чекати восени
Автор Желізняк Олександр в Новини/Погода

Синоптики розповіли, яку погоду принесе цьогорічна осінь: у вересні ще будемо купатися в теплі,  жовтень принесе класичну осінню погоду, а в листопаді варто очікувати холодної погоди з  мокрим  снігом і заморозками.
Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це пише “Сегодня“.

Вересень

Укргідрометцентр і погодні сайти обіцяють нам в першому осінньому місяці “майже літо” ще два тижні: в сонячні безхмарні дні вдень буде до + 24-26 градусів, під ранок може бути і нижче +10. А ось після 15 вересня температура почне повільно, але стабільно знижуватися, прогнозує заввідділом кліматичних досліджень і довгострокових прогнозів погоди Укргідрометео НДІ НАН України Вазіра Мартазінова:

Loading...

“До кінця вересня різко похолодає, аж до заморозків”, – говорить кліматолог.

Народний синоптик Леонід Горбань упевнений, що осінь прийде навіть раніше 15 вересня, за його розрахунками вже 11-13-го задощить, і стовпчик термометра вдень не підніметься вище 20 градусів, а вночі опуститься нижче +5.

Жовтень

Погода в цьому місяці буде класичною осінньою, але різною в північних і південних регіонах, прогнозує Горбань. Якщо на півдні тепло збережеться і температура повітря вдень сягне +22, то на півночі буде на 5-7 градусів холодніше.

Місяць очікується дощовим, по кілька днів поспіль буде негода, дощові дні будуть перемежовуватися днями з сонячною, але нежаркою погодою. Мартазінова також обіцяє прохолодний жовтень, хоча і з двома періодами “золотої осені”: 4-5 днів перед Покровою (14 жовтня) і 3-5 днів після 20-го.

Листопад

Місяць очікується холодним навіть для цієї пори року: за оцінками Горбаня, перші провісники зими у вигляді сильних холодних дощів можливі вже 7-8 листопада, потім після короткого прояснення вони повернуться, але вже з мокрим снігом. Після 15-го буде прохолодно, аж до нічних заморозків. Синоптики прогнозують, що в кінці листопада до нас прорветься холодний атмосферний фронт із Сибіру, ​​який принесе морози і дощ зі снігом.

Як повідомляла раніше синоптик Наталка Діденко, 4 вересня в Україні відчутно похолодає. За її словами, на північ, захід, у центральні області (Одеської області) прорветься смуга низької температури повітря. Вдень очікується тільки 17-24 градуси, місцями і нижче. Наталка Діденко також прогнозує дощі: «Похолодання принесе атмосферний фронт. Він принесе дощі, на Правобережжі».

Фахівці повідомляють, що серпень став найбільш сонячним і посушливим місяцем літа — на всій території України панувала сильна посуха. Середньодобова температура повітря протягом третьої декади в північних областях знаходилася в межах 20-22 °С, на сході — плюс 22-23 °С, на заході — 21-23 °С, у південних областях — 25 °С, у Центральних областях коливалася від 22 до 23 °С.

А тим часом,  згідно з дослідженням Центру екологічних ініціатив “Екодім” підняття рівня світового океану на 82 см до 2100 року може призвести до того, що від 650 тисяч до 1 мільйона гектар земель України підуть під воду або повністю, або будуть від сезону до сезону підтоплюватися. Найбільше постраждають південні регіони України: північна частина Криму, Херсонська і Одеська області.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...